שתף קטע נבחר

עימות במליאה: שריד מול ישי

ישי: שריד גזען כמו ביאליק. שריד: כל פעם שאני שומע את התלהמות שרי ש"ס - אני מחליט מחדש להישאר בממשלה

חילופי דברים קשים התנהלו היום במליאה בין השר יוסי שריד לשר העבודה והרווחה אלי ישי. בזמן ששני השרים מאיימים להתפטר בהקדם מהממשלה, הם מצאו דרך מצויינת "להתפרק", והאשימו אחד את השני במגוון האשמות מעל בימת הכנסת.
הסערה פרצה בעקבות הצעת החוק של דוד אזולאי (ש"ס) לשוויון תקציבים בחינוך, ההצעה עברה במליאה בקריאה טרומית ברוב של 36 תומכים ו 21 מתנגדים. השר ישי ניצל את ההזדמנות לתקוף את שריד מעל דוכן הנואמים, וטען כי הוא מפלה לרעה את המזרחים והספרדים בעוד הוא מחלק תקציבים נדיבים לסקטורים אחרים.
ישי אף ציטט מדברי המשורר חיים נחמן ביאליק: "הוא שאמר שלעתים הוא שונא את הערבים כי הם מזכירים לו את הספרדים". ישי האשים את שריד בראיה גזענית - כמו ביאליק. "העם החליט שש"ס תקבל 17 מנדטים ומרץ רק 10, העם רוצה שוויון וצדק ואתה פועל בדיוק להיפך", האשים ישי. חבר הכנסת דוד אזולאי, יוזם הצעת החוק, קרא לעבר שריד: "גם החברים שלך במפלגה בזים לך", והאשים אותו בכך שהוא רוצה להוציא לשמד את הילדים הלומדים במעיין החינוך התורני.
השר יוסי שריד לא נשאר חייב. הוא האשים את ישי בכך כי הוא מנסה לבנות את מנהיגותו ולכן הוא ממשיך את המשבר. "גם חברי כנסת רבים בש"ס אומרים זאת" אמר שריד. הוא המשיך ואמר כי ישי לא נבחר לתפקידו, ולכן עליו לבנות את מנהיגותו בדרכים לא מקובלות.
שריד סיכם והתוודה כי בכל פעם שהוא מתלבט האם להתפטר, הוא מתחרט כשהוא מדמיין איך יגיבו על כך בש"ס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יוסי שריד. יחד עם ביאליק
ארכיון ידיעות אחרונות
שאולי שם-טוב
אלי ישי. מעודד לא להתפטר
שאולי שם-טוב
מומלצים