שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "המצרים החרימו את אבקת הכביסה 'אריאל' בגלל שרון"
  דיווח שהועבר לירושלים מהשגרירות בקהיר גורס כי בשל הירידה החדה במכירות אבקת הכביסה האמריקנית, נאלץ ראש ממשלת מצרים לפעול לקידום מכירותיה

  דיווח שהועבר מהשגרירות בקהיר למשרד החוץ בירושלים טוען כי ראש ממשלת מצרים, עאטף עובייד, נאלץ להתגייס לשיפור תדמיתה של אבקת הכביסה 'אריאל' בעקבות זיהויה עם ראש הממשלה אריאל שרון. הירידה במכירות האבקה, גרם להפסדים לשלוחה המקומית של חברת "פרוקטור אנד גמבל" האמריקנית.
  בעקבות החרם העממי על מוצרים מתוצרת ארה"ב וישראל, שנעשה ככל הנראה בהמלצת לשכת המסחר המצרית, הצטמצם משמעותית היקף מכירותיה של 'אריאל'. בחברה העריכו כי הפגיעה נוצרה בשל קישור בין שם המותג לראש ממשלת ישראל, קישור שהתבצע בין היתר בהפצת דואר אלקטרוני המציג את שרון על רקע קופסה של אבקת הכביסה.
  לאחרונה, ככל הנראה בעקבות תלונות שהשמיעו האמריקנים בפני גורמים מצרים רשמיים, הגיע ראש ממשלת מצרים לביקור במפעל המקומי של החברה האמריקנית, והצטלם בפני כלי התקשורת כשהוא אוחז בקופסה של אבקת הכביסה. התמונות התפרסמו בשבועונים "אוקטובר" ו"רוז אל-יוסוף", שבועונים מובילים במצרים, המודפסים על נייר כרומו.
  גורמים במשרד החוץ מציינים שאבקת הכביסה "אריאל" הופיעה ברשימת סחורות המיועדות להחרמה על ידי הוועדה לסולידריות עם האינתפאדה, גוף אופוזיציוני מצרי ואנטי ישראלי.
  הגורמים מסבירים את הצעד שנקט ראש ממשלת מצרים בכך שבחודשים האחרונים נשמעות במצרים הערכות לפיהן החרם פוגע במצרים - בזכיינים המקומיים המייצרים את המוצרים ובעובדיהם ולכן הפסקת החרם היא אינטרס של מצרים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש הממשלה הגיע למפעל. אבקת הכביסה אריאל
  מומלצים