שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרב הראשי של בריטניה: ישראל פוגעת בערכי היהדות
  פרופ' ג'ונתן סאקס מביע זעזוע מהדיווחים אודות מעשי צה"ל בשטחים. בראיון ל"גארדיאן" הוא קורא לישראל לסגת מהשטחים, ומזהיר מפני "השחתת התרבות"

  "המדיניות הישראלית כלפי הפלסטינים אינה מתיישבת עם ערכי היהדות". כך מאשים הרב הראשי של בריטניה, פרופ' ג'ונתן סאקס, בראיון לעיתון הבריטי "גארדיאן" המתפרסם היום (ג').
  סאקס אומר כי הוא "מזועזע" מהדיווחים אודות מעשיהם של חיילי צה"ל בשטחים. בהקשר זה מציין הרב את הידיעה על כך שחיילים הצטלמו ליד גופת פלסטיני, כשחיוך על פניהם.
  "מעשים אלה, לצד חוסר התקווה, מעוררים רגשות של תיעוב וחוסר רגישות, העלולים בטווח הארוך להשחית תרבות. כך נגררת ישראל לפעולות, שאינן עולות בקנה אחד עם הערכים הנשגבים בני אלפי השנים", אומר הרב סאקס. את המצב הנוכחי בשטחים הוא מגדיר כ"טרגדיה במלוא מובן המילה".
  הרב הבריטי קורא לישראל לסגת מהשטחים ולשוב לגבולות 1967 למען השלום. במסגרת פעילותו, נפגש הרב עם בכירים בקהילה המוסלמית בבריטניה, ולדבריו אף קיים פגישה עם איש דת בכיר באיראן.
  פרופ' סאקס התמנה לפני 11 שנים לעמוד בראש הקהילה היהודית האורתודוקסית בבריטניה, קהילה המונה 280 אלף איש. ה"גארדיאן" מציין, כי סאקס תמך בהסכמי אוסלו, והתבטא בעבר בדבר הצורך לסגת מהשטחים. עם זאת, נמנע עד כה מלמתוח ביקורת פומבית על ממשלת ישראל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים