שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בין לאדן - בהפגנות נגד ישראל ביוהנסבורג
  כמעט שנה אחרי הפיגוע הקטלני בתולדות האנושות, אוסאמה בין-לאדן חי ובועט ואפילו משמש ככלי תעמולה נגד ישראל. בוועידת יוהנסבורג הוא צץ לפתע על חולצות המפגינים

  הטרוריסט אוסאמה בין לאדן הפך לכלי תעמולתי גם בוועידת יוהנסבורג, העוסקת בנושאי איכות הסביבה אך הפכה בפועל ביממה האחרונה לאתר שבו מתעמתים יהודים ומוסלמים.
  בהפגנת תמיכה למען שחרורו של מנהיג התנזים מרואן ברגותי השתתפו אתמול (יום ב') מספר מפגינים מוסלמים דרום אפריקנים, שלבשו חולצות ועליהן דיוקנו של מנהיג ארגון "אל-קאעידה". לצד בין-לאדן, מופיעה על החולצות דמותו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, כשעליה מסומן צלב אדום (את התמונות, שצורפו לידיעה, צילמו סטודנטים ישראלים השוהים ביוהנסבורג).
  בנוסף, לבשו חלק מהמפגינים צעיפים דמויי כאפיה, שבשני קצותיהם מופיע דגל פלסטין וציור של מדינת ישראל תחת הכותרת "פלסטין". גורמים ישראלים בוועידה שנכחו במקום אמרו ל-ynet כי מצער לגלות שבמלאת שנה לפיגוע הנורא של ה-11 בספטמבר, הפלסטינים ותומכיהם רואים בבין-לאדן דמות הראויה להזדהות ואהדה.
  פלג רשף, יו"ר התאחדות הסטודנטים היהודיים, סיפר כי כמה מהמפגינים לבשו חולצות ועליהן שם הארגון "אל-קאעידה". לדבריו, הדבר מדגיש את האווירה בקרב האוכלוסייה המוסלמית והפרו-פלסטינית ביוהנסבורג. הסטודנטים הישראלים והיהודים ממשיכים במקביל בפעולות ההסברה שלהם במהלך הוועידה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בין לאדן נגד ישראל. החולצות בהפגנה
  צלב על תמונת בוש. תמונות מיוהנסבורג
  מומלצים