שתף קטע נבחר

הצעת חוק: שכר המנהלים יותנה בשכר העובדים

הצעת חוק לצמצום הפערים בין עובדים למנהלים עברה היום ברוב גדול בקריאה טרומית בכנסת. מגישי ההצעה הם חברי הכנסת עמיר פרץ וחיים כץ

אם אדם מרוויח במפעל 4000 שקלים המנהל שלו יוכל להרויח רק 60 אלף שקלים ולא אגורה אחת יותר. כך במילים פשוטות ניתן לנסח את החוק שעבר היום בקריאה טרומית בכנסת. במילים מלומדות נוסח החוק אותו יזמו ח"כ עמיר פרץ וח"כ חיים כץ כך: השכר המירבי של עובדים בחברה לא יעלה על 15 פעמים שכר הנמוך של העובדים באותו מקום עבודה.
פרץ וכץ רוצים למצוא דרך להקטין את הפערים במשק. פרץ אמר מעל דוכן הכנסת, כי יש ליצור קשר בין שכר המנהלים לבין שכר העובדים: "לא ייתכן שמאות עובדים מרוויחים שכר מינימום בעוד המנהלים מרוויחים סכומי עתק ופוגעים ברווחיות החברה".
פרץ נתן כדוגמא את מפעל הסלילים "חולה" שבקרית שמונה, שם מנהלים מגיעים למשכורות של 500 אלף ש"ח בחודש, בזמן שהעובדים משתכרים שכר מינימום של 3000 ש"ח בחודש.
ח"כ רובי ריבלין (ליכוד) התנגד להצעה ואמר: "לא יכול להיות שנגביל את התחרות ולא נאפשר משכורות גבוהות לאנשים מוכשרים. בהצעה יש טרפוד של השוק החופשי". החוק עבר ברוב גדול: 27 חכ"ים תמכו בו, 7 התנגדו ולא היו נמנעים. החוק יעבור כעת לאישור בוועדת הכנסת, ואחר כך יועבר לקריאה שנייה ושלישית.

לפנייה לכתב/ת
מומלצים