שתף קטע נבחר

השר שלום: אם העבודה החליטה לפרוש - שתגיד לנו

שר האוצר רמז בכינוס בתל אביב כי הוא צופה שהעילה לפרישה תהיה סמיכות הפריימריס בעבודה לאישור תקציב המדינה. דוברו של בן אליעזר: "יו"ר העבודה רוצה למצוא פתרונות, אך יש לו עקרונות חברתיים וכלכליים"

שר האוצר, סילבן שלום, אמר כי הוא חושש שהעבודה כבר החליטה לפרוש מהממשלה בשל סמיכות מועדי הפריימריס לאישור תקציב המדינה לשנה הבאה. בכנס פעילי ליכוד שערך הערב (יום ד') השר שלום בתל-אביב לקראת השנה החדשה, הוא הזהיר את העבודה מהפסד בבחירות.
"פתאום בימים האחרונים מפלגת העבודה הפכה לנושאת הדגל של השכבות החלשות", אמר שלום, "ואני רוצה לומר לה, שאם החליטה מפלגת העבודה לפרוש ממשלת האחדות בגלל הפריימריס – כדאי שיגידו לנו את זה, היום, עכשיו, ולא יחכו לוועידה בסוף ספטמבר, שבועיים לפני אישור התקציב".
למעלה מ-1500 פעילים הגיעו לטקס שערך שלום בגני-התערוכה בתל אביב. מול הקהל האוהד הבהיר השר שלום, כי הוא צופה ניצחון לליכוד עם 38 מנדטים, אך למרות זאת הוא אינו שש לרעיון הקדמת הבחירות.
"בעשרים השנים האחרונות בכל מערכת בחירות חל מהפך וכל ראש ממשלה שהקדים את הבחירות איבד את כיסאו", הסביר. "אחרי רצח רבין הקדים פרס את הבחירות כשהוביל על נתניהו ב-28 אחוז ובסופו של דבר הוא הפסיד. ידענו מראש, שהממשלה הזו תכהן שנתיים וחצי וכעת אנחנו עוד לא שנה וחצי בשילטון, אז למה למהר?"
דוברו של יו"ר העבודה ליאור רוטברט אמר בתגובה, כי "השר שלום יודע היטב שלפני ההצבעה בממשלה על התקציב, יו"ר העבודה הציע לו להמשיך ולדון בסעיפים. בן אליעזר דיבר על סדרי עדיפויות שונים מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב, אך שר האוצר התנהג בחופזה. למפלגת העבודה ישנה מדיניות כלכלית ברורה. יו"ר העבודה רוצה למצוא פיתרונות, אך יש לו עקרונות חברתיים וכלכליים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
מזהיר את העבודה. שלום
צילום: ערוץ 2
מומלצים