שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קומיקאי פלסטיני סולק מהמופע של ג'קי מייסון
  הקומיקאי היהודי-אמריקני מכחיש כי מדובר בסילוק על רקע מוצאו של האיש

  הקומיקאי היהודי-אמריקני ג'קי מייסון הכחיש אתמול ידיעות שפורסמו, ובהן נטען כי הורה על סילוקו של קומיקאי, שאמור היה "לחמם" את המופע שלו, בשל היותו ממוצא פלסטיני. מוקדם יותר דווחה סוכנות הידיעות AP כי מייסון החליט לסלק את הקומיקאי ריי חנניה מלוח המופע, לאחר שקיבל מספר טלפונים מאיימים. מטעם המועדון, בו היה אמור מייסון להופיע, נמסר כי הקומיקאי היהודי חש שלא בנוח להופיע אחרי קומיקאי שאינו מוכר לציבור.
  חנניה אמור היה לפתוח את המופע של מייסון ביום שלישי בערב, אך לטענתו קיבל טלפון מטעם המועדון מספר שעות לפני המופע, ובו נאמר לו כי המופע מבוטל. לדבריו, הוא לא הורשה לפתוח את המופע של מייסון מכיוון שהוא ממוצא ערבי-אמריקני. "לא משנה לי אם הוא יהודי או פלסטיני", אמר מייסון במסיבת עיתונאים שקיים ביום רביעי, "הם לא מערבים אותי בסוג כזה של החלטות. אני יושב בחדרי וכותב בדיחות, זה כל מה שאני עושה". דבריו של מייסון עומדים בסתירה לאלו שנמסרו לעיתונות האמריקנית על-ידי מנהלו ורעייתו, ג'יל רוזנפלד, שאמרה: "ג'קי לא מרגיש בנוח שפלסטיני יפתח את המופע שלו. כרגע מדובר בנושא מאד רגיש וזה פשוט לא רעיון טוב".
  מייסון, שהופיע במשך שנים רבות בברודווי ובקולנוע, הינו תומך נלהב בישראל וקיבל מספר תארי כבוד ופרסים על-ידי ממשלת ישראל. למרות שאמר אתמול כי אין לו שום קשר לביטול הופעתו של חנניה, אמר מייסון כי הוא כעס כששמע שחנניה מקדם את מכירות המופע, בין היתר, בעזרת "מוצאם השונה" של שניהם. חברים בקהילה הערבית-אמריקנית בשיקאגו גינו את סילוקו של חנניה מהליין-אפ המתוכנן של המופע. "לקראת יום השנה הראשון לציון מתקפת הטרור על ארה"ב ב-11 בספטמבר, אמריקנים צריכים לעשות יותר על-מנת להתאחד", אמר לסוכנות הידיעות עלי אלערבי, נשיא הליגה הערבית האמריקנית. "אני מזועזע", הוא הוסיף ואמר, "זהו מעשה של שינאה וגזענות נגד פלסטינים ואנו דורשים התנצלות".
  חנניה, 49, הוא יליד שיקאגו, ולדבריו הוא החל להופיע לאחר ה-11 בספטמבר כחלק מניסיון להאיר את החיים ולקרב בין אנשים. חנניה הודה כי ניסה לקדם את הופעתו עם מייסון, וכי שמח על הפרסום. עוד הוסיף ואמר שהוא מקווה כי אנשים במזרח התיכון "יטיחו אחד בשני בדיחות ולא אבנים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים