שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פגישות שרון בחו"ל בוטלו; היועץ המתוסכל התפטר
  רענן לוי כיהן כשנה וחצי כיועצו של ראש הממשלה לענייני התפוצות, ולטענתו, בגלל הפיגועים והאירועים הביטחוניים עבודתו ירדה לטמיון. לוי קורא להעלות בדחיפות את יהודי אתיופיה: "העלנו את הרוסים והלכנו לישון"

  יועץ ראש הממשלה לענייני תפוצות, רענן לוי, בן 38, התפטר לאחר שנה וחצי בתפקיד. לוי התפטר לאחר שכמעט כל אירוע גדול שתכנן לראש הממשלה עם מנהיגי קהילות יהודיות בעולם ובארץ, בוטל עקב פיגועים או "צרכים ביטחוניים": פגישות דחופות עם ראש המוסד, המזכיר הצבאי ובכירי מערכת הביטחון.
  כך למשל, בעקבות הפיגוע בצומת פת בוטלה לשרון הופעה מול מנהיגי קהילות יהודיות בארצות הברית ופגישות רבות שלו עם מנהיגים יהודיים בוטלו, לאחר שנאלץ לקצר את ביקורו בעקבות פיגועים ופגישות ביטחוניות דחופות.
  לדברי לוי, מדובר בעבודה שדורשת מאמץ רב והתעסקות של שבועות ארוכים והיא ירדה פעמים רבות לטמיון. לוי אומר : "סדר היום המדיני ביטחוני דחק את התפקיד שלי הצידה. סדר היום הביטחוני נהיה כל כך מרכזי, כך שנושא התפוצות הפך להיות פחות משמעותי בחיי המדינה. למי אני אבוא בביקורת, לחמאס?".
  לוי ציין כי "יכול להיות שמישהו אחר יצליח במקום שאני לא הצלחתי. חשוב לי לעזור לראש הממשלה ונראה לי שאוכל לעשות זאת יותר טוב מחוץ לשירות המדינה, מאשר מבפנים".

  בחשיבות העלייה

  על פי יועץ ראש הממשלה הפורש, "הדבר החשוב ביותר בסדר העדיפויות הלאומי היום הוא העלאתם של מיליון יהודים לארץ בעשור הקרוב". "בשפה הכי פשוטה", אומר לוי, "אנו חייבים עוד יהודים. זה הדבר הכי חשוב ברמה הדמוגרפית ועניין בטחוני וגם כלכלי. היתה עליית יהודי רוסיה ואחרי זה הלכנו לישון. מישהו צריך לקחת מנהיגות וליישם את היעד הכי חשוב עכשיו שהוא העלאת מליון יהודים לישראל".
  לוי מציין כי המצוקות באתיופיה ובארגנטינה הן הקשות ביותר. "באתיופיה נמצאים בין 7000 ל-15 אלף איש בדרגות קרבה שנייה ושלישית ליהודי אתיופיה שכבר עלו לארץ, והם יושבים במחנות וסובלים. זוהי טרגדיה אנושית מתמשכת. בגלל בעיות הלכתיות יש סבך של בעיות בלתי רגיל בנושא הזה, צריך לדאוג לפתור את הבעיות הללו ולהעלות אותם בהקדם לארץ. יהדות ארה"ב צריכה לסייע בנושא הזה בהיבט הכספי".
  על פי לוי, ראש הממשלה מקווה לעלייה גדולה מארצות הברית, אך ברור לו שייתכן שייקח שנים עד שהיהודים האמריקנים יעלו לארץ. "בינתיים יהדות ארה"ב צריכה לסייע ליהודים במדינות חלשות יותר כמו דרום אפריקה וארגנטינה, ויהדות ארה"ב בהחלט יכולה להירתם לכך בתרומות ובהתגייסות, וזהו נושא שכבר התחלנו לטפל בו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
  היועץ התפטר. שרון
  צילום: אלכס קולומויסקי, ידיעות אחרונות
  מומלצים