שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "תקיפה בעיראק תשנה את פני המזרח התיכון"
  שר הביטחון: אם ארה"ב תתקוף בעיראק ותצליח להחליף את המשטר שם, המזרח התיכון יעבור שינוי דרמטי. בארה"ב גוברת ההתנגדות למתקפה בעיראק

  שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אומר כי אם ארה"ב תמוטט את המשטר הנוכחי בעיראק, קשר הטרור במזרח התיכון יישבר. "זה עשוי להביא לשינוי מנקודת המבט הביטחונית והמדינית. כיום יש קו שמחבר בין איראן, לעיראק, לסוריה ולחיזבאללה. הרס המשטר העיראקי ישנה הכל", אמר.
  בן אליעזר אמר בראיון לרשת ה-CNN ששודר הלילה (שבת) כי תקיפת עיראק תשנה את יחסי ישראל עם הפלסטינים, עם סוריה ועם החיזבאללה: "אם נמצא עצמנו עם משטר מתון בעיראק, זה יעניק לקח חשוב לעיראקים, לאיראנים ולסורים. אין ספק שכוחם של ערפאת ואחרים ניזון מהמשטר העיראקי, ולכן אני מאמין שמתקפה בעיראק אפילו תקדם את המנהיגים הפלסטיניים הפרגמטיים".
  בתשובה לשאלה מה תעשה ישראל אם תותקף, ענה שר הביטחון: "איש אינו יכול לצפות מאיתנו לשבת בשקט אם העיראקים ישתמשו בנשק כימי, ביולוגי, גרעיני או אחר. לישראל יש זכות להגיב".
  בן אליעזר ציין שישראל תסייע לארה"ב במה שתתבקש: "שיתוף הפעולה עם ארה"ב מצוין. כל דבר שהאמריקנים יבקשו, נעשה". עם זאת הוא הבהיר: "העולם כולו צריך להבין שאיש אינו יכול לדרוש מאיתנו לא להגן על ארצנו או עמנו".

  בארה"ב: התנגדות גוברת למתקפה

  ובתוך כך, סקרי דעת קהל שמתפרסמים בסוף השבוע בארה"ב מצביעים על ירידה משמעותית בתמיכה בפעולה צבאית נגד עיראק. סקר ה"ניוזוויק" מצא שרק 49% מהאמריקנים תומכים בפעולה קרקעית בעיראק. עם זאת 62% יתמכו בפעולה צבאית לא קרקעית.
  רוב הנשאלים בסקר ה"ניוזוויק" סברו שיש לגבש תחילה קואליציה עם בעלות הברית האירופיות, האו"ם ומדינות ערב ידידותיות, לפני יציאה למלחמה.
  סקר שנערך עבור המגזין TIME מצא ש-51% מהאמריקנים תומכים בפעולה קרקעית בעיראק, ואילו 40% מתנגדים. בחודש דצמבר שעבר, 70% תמכו בפעולה כזו ו-22% התנגדו.
  רוב הנשאלים בשני הסקרים סברו שהנשיא ג'ורג' בוש צריך לבקש תחילה את אישור הקונגרס, לפני פתיחה במתקפה על עיראק.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים