שתף קטע נבחר

שרי מרצ התפטרו מהממשלה

השרים שריד, כהן ואורון הגישו מכתבי התפטרות לראש הממשלה. ברק: מצר על שהגענו למצב הזה, מעריך את הוויתור שעשתה מרצ למען ההתקדמות בתהליך המדיני

שלושת שרי מרצ, יוסי שריד, רן כהן וחיים אורון, הגישו ביום רביעי בערב את מכתבי התפטרותם מהממשלה לראש הממשלה, אהוד ברק, בביתו שבכוכב יאיר. עם תום הפגישה אמר ברק, כי הוא מצר על כך שהגענו למצב בו שרי מרצ מתפטרים, והוא מעריך את הצעד, הכרוך בוויתור מצד התנועה, כדי לאפשר התקדמות בתהליך המדיני. ראש הממשלה הוסיף כי הוא ממשיך לראות במרצ שותפה טבעית ואחות לדרך.
יוסי שריד אמר בתום הפגישה עם ברק, כי עדיין יש 48 שעות עד שמכתבי הפיטורים יכנסו לתוקף, ועד אז יתכנו מגעים נוספים עם ישראל אחת. "במידה וש"ס אכן יתפטרו", אומר שריד, "אין שום מניעה שנחזור לממשלה". שריד הוסיף ואמר, כי מרצ מעוניינת בשיתוף פעולה, גם מחוץ לממשלה, עם ישראל אחת, וכי הוא מעריך שברק יצטער מאוד על הפרישה, ויאמר בקרוב את דבריו. שריד סיפר גם כי ראש הממשלה ידע אותם כי הוא ייצור בקרוב קשר עם ש"ס. ח"כ רן כהן אמר עם תום הפגישה כי "סוף-סוף שמה מרצ קץ לקואליציה הרופפת הזאת".
ביום חמישי אחר הצהרים תתכנס הנהלת מרצ כדי לאשר את התפטרות שריה, ובה בשעה יכנסו לתוקף מכתבי ההתפטרות של ש"ס. הכל, כך מעריכים במערכת הפוליטית, עדיין פתוח.

לפנייה לכתב/ת
אי-פי
שריד וישי. מרצ מחוץ לממשלה
אי-פי
מומלצים