שתף קטע נבחר

כישלון למצנע: כנס תמיכה דל משתתפים

רק 200 איש הגיעו לכנס תמיכה בראש עיריית חיפה. דוברו: "הפרסום היה כושל". מקורבי מצנע: פעילים שרצו להצטרף אלי קיבלו איומים

ראש עיריית חיפה, עמרם מצנע, רשם אמש (שבת) כישלון ראשון במירוץ לראשות מפלגת העבודה. לכנס התמיכה הראשון שאירגן לעצמו בקיבוץ יקום הגיעו פחות מ-200 משתתפים, למרות שהציפיות המוקדמות היו להשתתפות של למעלה מאלף איש.
בלישכת מצנע מודים בכישלון ומבטיחים להפיק לקחים בימים הקרובים. "היתה התחלקות אירגונית", אמר דוברו של מצנע, "ההתנהלות לקראת האירוע אינה משקפת אירגון נכון של אירוע. הפקנו לקחים. הפירסום היה כושל וזה לא היה צריך לקרות. אנחנו ממשיכים הלאה. נמשיך לנתח את האירוע וללמוד להבא".
במהלך הכנס חזר מצנע והבטיח "פוליטיקה אחרת", כלשונו, ו"מנהיגות שאינה בודקת סקרים בכל בוקר". הוא ביקר את ממשלת אריאל שרון במילים חריפות ואת שיתוף הפעולה לו זכה מצד מפלגת העבודה. "הישיבה של העבודה בממשלה היא שהפכה את שרון למנהיג לאומי והיא זו שמביאה לכך שמפלגת העבודה כבר לא אלטרנטיבה. מדינה דמוקרטית לא יכולה לחיות בלי אלטרנטיבה", אמר מצנע וקרא שוב ליריבו, יו"ר העבודה בנימין בן אליעזר, לפרוש מהממשלה.
בדבריו רמז מצנע כי יש פעילים בעבודה החוששים להצטרף למחנהו פן יבולע להם מצידו של בן-אליעזר. "הצטרפו אלי, אני קורא לכם לא לפחד ולא להיבהל", אמר. מקורביו אישרו כי לאוזני מצנע הגיעו תלונות על איומים מלישכת בן-אליעזר כלפי מי שינטשו את מחנהו.
מלשכת בן אליעזר נמסר בתגובה: "אנו שומרים על מערכת בחירות הגונה ונקייה ומצפים שכך ינהגו גם אחרים. תלונות אנונימיות הן בדרך כלל סממן ללחץ ארגוני פנימי וסקרים לא מחמיאים. כדאי ל'מקורבים' לבדוק היטב היטב כיצד הם מתנהגים בטרם יכפישו אחרים ודי לחכימא ברמיזא".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תקף את בן אליעזר. מצנע
צילום: רויטרס
מומלצים