שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צה"ל עצר מהנדס מטענים ומשלח מתאבדים בג'נין
  לפי מידע של השב"כ, מוחמד ג'ראר, פעיל הג'יהאד האיסלאמי, עמד להוציא לפועל פיגוע התאבדות בימים הקרובים

  כוח מסיירת גולני עצר הלילה (ב') בכפר קוד באזור ג'נין את פעיל הג'יהאד האיסלאמי, מוחמד ג'ראר, מהנדס מטענים ומשלח מתאבדים. לפי המידע שהיה ברשות מערכת הביטחון, תכנן ג'ראר להוציא לפועל פיגוע התאבדות בישראל במהלך הימים הקרובים.
  ג'ראר מוכר על ידי מערכת הביטחון כמהנדס מטענים מקצועי וכן כמגייס ומשלח מתאבדים. הוא נמנה על קבוצת הפעילים הבולטים של הג'יהאד האיסלאמי בג'נין, שזיכו את העיר בתואר המפוקפק "בירת המתאבדים".
  ג'ראר היה מורהו של ראש הג'יהאד האיסלאמי בג'נין, מחמוד "נורסי" טואלבה, שנהרג במבצע חומת מגן מאש חבריו במחנה הפליטים ג'נין. זאת, לאחר שהם סברו בטעות כי הוא חייל ישראלי בשל הקסדה שחבש על ראשו.
  ג'ראר הצליח לחמוק מידי צה"ל בימי מבצע חומת מגן, אולם בימים האחרונים התקבל מידע בשב"כ לפיו הוא מתכנן פיגוע התאבדות. כוח מסיירת גולני הגיע הלילה למקום המסתור בו שהה, בשטח פתוח סמוך לכפר קוד, ועצר אותו בלא התנגדות משמעותית. לאחר המעצר הועבר ג'ראר לחקירת השב"כ.
  גורמים בפיקוד מרכז ציינו שהוא הפעיל בג'נין כמה מעבדות נפץ ובנה מטענים רבים. "הוא לא טיפס בשום שלב לראש הפירמידה ולא ניתן לכנות אותו מספר אחת, אבל הוא פעיל חשוב שגם היום, לאחר שורת המבצעים בגדה, היו בידיו הידע והיכולת להוציא מחבלים מתאבדים לתוך ישראל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים