שתף קטע נבחר

"רק מגה-פיגוע יעיר את שרון"

כך אומר ח"כ הנדל בעקבות התקריות בעזה ובקו התפר. פרס: אני מצפה מהפלסטינים להתחיל לפעול". לשכת רה"מ: "לא היו לנו ציפיות גבוהות מהסכם עזה ובית לחם תחילה"

בעקבות שורת האירועים הבוקר ברצועת עזה ובקו התפר קוראים בימין לחדול מיישום הסכם עזה ובית לחם תחילה.
ח"כ צבי הנדל מהאיחוד הלאומי: "רק מגה-פיגוע יגרום לתפנית בהתנהגות ראש הממשלה. כנראה, רק אחרי שעשרות יהודים יירצחו בפיגוע גדול, שרון יתעורר. בינתיים רק ניסים מונעים טבח באזרחי ישראל. אם תמשיך הממשלה והעומד בראשה להיגרר אחרי הרפתקאות מטורפות של פואד ופרס נשלם בעתיד מחיר יקר ובלתי נסבל".
שר הפנים, אלי ישי, אמר כי "בן אליעזר צריך להכיר בעובדה שהבנות 'עזה תחילה' מתות". לדבריו, "היום ברור שאין הבנות ולפלסטינים אין רצון ואין יכולת לשלוט בניסיונות להוציא פיגועים מהרשות הפלסטינית". ישי הדגיש כי "נגזר על צה"ל להמשיך לשלוט ולפעול בשטחים".
ח"כ אביגדור ליברמן יו"ר ישראל ביתנו: "רצף האירועים מוכיח לכולם את חולשתה של ממשלת ישראל. החלטה כמו 'עזה ובית לחם תחילה' משדרת חולשה ומעודדת את המשך הטרור והמאבק המזוין של הפלסטינים נגדנו".
שר החוץ שמעון פרס אמר בתגובה לאירועים, כי היה מצפה ממנגנוני הביטחון הפלסטינים "לקחת את הביטחון לידים ברצועת עזה". לדבריו, "הטענה של הפלסטינים היא שבעזה תשתיות כוחות הביטחון לא נהרסו, ולכן שם ניתן היה לצפות מהם להרבה יותר". לדברי פרס, "אם מכונית התופת הייתה מתפוצצת הבוקר, זה היה משנה את פני הדברים באזור".
גורמים בלשכת רה"מ אמרו שהציפיות הישראליות מ"עזה ובית לחם תחילה" לא היו גבוהות מלכתחילה. "אם הפלסטינים לא ידאגו שיהיה שקט, ישראל לא תוכל להיערך להקלות", אמרו, "בעזה הפלסטינים עדיין לא עשו כלום. בית לחם שקטה רק משום שהפלסטינים קיבלו שם איזור שהיה כבר שקט".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
תוקף את שרון. הנדל
אתר הכנסת
מומלצים