שתף קטע נבחר

גורמים מדיניים: ערפאת אינו רלוונטי וכך גם נאומו

במערכת הפוליטית לא התרשמו שנאום ערפאת ברמאללה נשא בשורה חדשה. בוים: פרט לסדאם חוסיין, אין מנהיג בעולם שמאמין לשקרים של ערפאת. רק ח"כ שריד אמר כי "יש יסודות חיוביים ומבטיחים בנאום"

במערכת הפוליטית תקפו אחר הצהרים (ב') את נאומו של יו"ר הרשות יאסר ערפאת, והתייחסו אל קריאתו להפסקת הפיגועים בחוסר אמון. בלשכת ראש הממשלה סירבו להגיב רשמית על הנאום. גורמים מדיניים בירושלים הסבירו ש"ערפאת אינו רלוונטי וכך גם נאומו".
לדברי הגורמים, "ברור לחלוטין שאין כל מקום לעריכת בחירות ברשות לפני שיתבצעו בה רפורמות אמיתיות". הגורמים הוסיפו כי "ערפאת ממשיך לשלוט על מנגנוני הביטחון ועל העברות הכספים. הוא מקבע את עצמו בתפקיד, הוא מדבר על הפסקת הטרור בעוד הוא ממשיך את אותה המדיניות שמתבטאת בין היתר בתשלום כספים למשפחות המחבלים המתאבדים".
לעומת זאת, יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, אמר שניתן למצוא בנאום ערפאת יסודות "חיוביים ומבטיחים". שריד אמר כי "צריך לקוות שערפאת יעמוד בדיבורו ויאפשר בחירה של ראש ממשלה פלסטיני בעל סמכויות". לטענת שריד, "ראש ממשלה כזה יסלול את הדרך לחידוש מיידי של ההידברות הישראלית פלסטינית תוך סיום מעשי האיבה".
חברו לסיעת מרצ, ח"כ רן כהן, נשמע יותר מסויג. "בנאום ערפאת היו הרבה סימפטיה והבטחות לא מספקות. עליו לדכא בכוח ובפועל את הטרור שבא מבני עמו".
לדברי ח"כ כהן, "רק הפסקת האלימות הפלסטינית, הפסקת הכיבוש הישראלי והקפאת ההתנחלויות יוכלו לחלץ את שני העמים מעוד שנה של אסונות וקורבנות".
יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת זאב בוים, אמר כי "שקריו המוכרים של ערפאת והצהרותיו המדומות לשלום, אשר נמהלו בשנה האחרונה בדם הטרור, הינם בבחינת ניסיון כושל ונואש מצידו לתעתע בדעת הקהל העולמית".
לדברי ח"כ בוים, "פרט לסדאם חוסיין כיום אין מנהיג בעולם אשר מאמין לשקריו הסדרתיים של ערפאת וגם בקרב עמו גוברת ההבנה כי הוא סיים את תפקידו ותהליך אמיתי של שלום יהיה רק עם מחליפיו".
ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל) אמר כי "ערפאת הוא הפיגוע הגדול ביותר במזרח התיכון". לדבריו, "נאומו של ערפאת הוא תיאטרון אבסורד, ערפאת מנסה לעבוד עלינו בעיניים ואסור לנו ולמדינות העולם ללכת שולל אחרי כזביו. ערפאת היה טרוריסט ונשאר טרוריסט, בבוקר הוא מגנה את הטרור ובערב הוא מתכנן את הפיגוע הבא", אמר אורלב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
שריד. שערפאת יעמוד בדיבורו
צילום: דודו פריד
צילום גלי תיבון
בוים. שקרים מוכרים
צילום גלי תיבון
מומלצים