שתף קטע נבחר

ש"ס חוזרת לממשלה: ברק יפקח על מעיין החינוך

עיקרי ההסכם בין "ישראל אחת" לש"ס: רשת החינוך תהיה תחת אחריותו של ברק, ומנכ"ל משרדו קוצ'יק יפקח על התנהלות הרשת

ש"ס חוזרת לממשלת ברק, בעקבות הסכם שגובש בין שני הצדדים ואושר בצהרים. על פי ההסכם, יהיה ראש הממשלה ברק הממונה, לפי שעה, על רשת החינוך של ש"ס. מנכ"ל משרד ראש הממשלה, יוסי קוצ'יק, יפקח על ההתנהלות התקינה של הרשת.
מרכז מפלגת העבודה מתכנס הערב בבית ברל. במשך היום השמיעו חברי המרכז ביקורת נוקבת על הדרך בה ניהל אהוד ברק את המשא ומתן הקואליציוני ועל כך שמרצ מצאה עצמה מחוץ לממשלה.
אחר הצהרים נועדה מועצת החכמים של ש"ס בבית הרב עובדיה יוסף כדי לאשר את ההסכם, לאחר שהרב עודכן על ידי השר אלי ישי. מועצת החכמים הורתה לשרי ש"ס למשוך את מכתבי ההתפטרות שלהם. מזכיר מועצת החכמים, רפאל פנחסי, מסר בתום הפגישה כי המועצה תתכנס שוב כדי לבדוק את יישום ההסכמים שנחתמו עם ברק.
בישיבת סיעת "ישראל אחת" שהתקיימה הבוקר אמר אהוד ברק: "על אף העצב מפרישת מרצ, במציאות הנוכחית הדבר הטוב ביותר היה לא לאפשר את יציאת ש"ס מהקואליציה". ברק הוסיף כי ברור לו שיקשה על ש"ס לתמוך אוטומטית בהסכם שלום שלא נולד, אך הוא בטוח כי 'באופן עקרוני' תתמוך ש"ס בהסכם.
ברק ביקש מהח"כים ומהשרים הנוכחים להיות "רגישים ומאופקים" בתגובותיהם לתקשורת. הוא הוסיף כי לא יתן יד לדרישות נוספות של ש"ס, וידרוש ממנה שותפות קואליציונית מלאה, תוך ביטול החוק לפיזור הכנסת במהירות האפשרית.
השר חיים רמון טען בישיבה כי במשבר הנוכחי נעשתה דליגיטימציה של ש"ס, אשר עלולה להוביל להתפוצצות חברתית. רמון ביקר את התנהגות המפד"ל וישראל בעליה, ואמר כי הם "תפסו טרמפ על המשבר".
השר יוסי ביילין אמר כי בעקבות המשבר הנוכחי יש ל"ישראל אחת" בעיה קשה ברחוב. ביילין אמר כי התפטרות מרצ לא הייתה הכרחית, ובכל מקרה בכל הסכם עם ש"ס לא תהיה אף סטייה קטנה משלטון החוק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
ברק. ביקש לשמור על איפוק
אי-פי
שאולי שם טוב
ישי. עדכן את הרב
שאולי שם טוב
מומלצים