שתף קטע נבחר

NBA: אלן אייברסון לא יועמד לדין

שני סעיפי האשמה האחרונים הוסרו מעל כוכב פילדלפיה 76', לאחר ששני עדי התביעה העיקריים סירבו להעיד. התובעת, לין אברהם: "אייברסון לא קיבל יחס של כוכב, הוא רק עוד תיק בשבילי"

בית המשפט בפילדלפיה, ארצות הברית, החליט להסיר את שני הסעיפים האחרונים מכתב האישום נגד אלן אייברסון, לאחר שהתביעה החליטה שלא להמשיך לעסוק בתיק החקירה. כך הודיעה התובעת המחוזית, לין אברהם.
במקור הוגשו 14 סעיפי אשמה נגד כוכב פילדלפיה 76', הכוללים ארבע עבירות. אייברסון הואשם בפריצה לבית עם נשק ואיום על שני אנשים בזמן שחיפש את אשתו. כל העבירות, פרט לשתיים, נדחו על ידי השופט ב-29 ביולי לאחר ששני עדי התביעה העיקריים, צ'ארלס ג'ונס והאקים קאריי, נתנו עדויות סותרות, בין היתר בנוגע לסוגיה האם נשא הכדורסלן עמו נשק.
התובעת אברהם אמרה שבית המשפט יכול לאלץ את ג'ונס וקאריי להעיד, אולם לדבריה מדובר בבזבוז משאבים. קאריי עבר מאז המקרה להתגורר במרילנד וג'ונס עבר לניו יורק. אברהם: "אני לא חושבת שמשלם המיסים מעוניין לבזבז את כספו על מקרה מהסוג הזה".
דודו של אייברסון, גרגורי, הואשם גם הוא באותם סעיפים וגם הוא לא יועמד לדין. אייברסון הגיב על הידיעה: "אני רוצה להודות באופן אישי ללין אברהם, על שהיה לה את האומץ לעשות את הדבר האמיתי ולא להיתפס לטירוף העיתונאי, שהצטרף להאשמות השקריות כלפי. מבחינתי העניין סגור ואין יותר מה לדון בו". אייברסון הכחיש כי נשא נשק, איים על בן דודו והתפרץ לדירתו בכוח.
עוזר התובעת המחוזית, צ'ארלס ארליך, שהיה התובע העיקרי בתיק, מסר שג'ונס וקאריי מסרו באמצעות אמהותיהם כי הם אינם מעוניינים להעיד: "אני חושב שהם לא רצו להכניס את עצמם למשפט ארוך".
הנהלת פילדלפיה 76' מסרה בהודעה רשמית: "אנו שבעי רצון לשמע ההחלטה להסיר את ההאשמות מעל אלן אייברסון. מההתחלה עודדנו את האוהדים, העיתונות והציבור לא להגיב באופן מיידי, אלא לתת לתהליך להתבצע על ידי רשויות החוק".
אברהם הכחישה שאייברסון קיבל יחס מועדף בשל היותו כוכב כדורסל והביאה כדוגמא מקרים נוספים בהם הוסרו האשמות מאנשים, בשל חוסר נכונות להעיד, בייחוד במקרים של איום מילולי. אברהם: "אייברסון בשבילי הוא רק עוד תיק. השם שלו גם יכול היה להיות ג'ו בלו והמשפט שלו היה מסתיים אותו הדבר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אייברסון. "מבחינתי העניין סגור"
צילום: איי פי
מומלצים