שתף קטע נבחר

האחראי ל"עוקץ" הגיש תלונה למשטרה נגד מצנע

בתלונה טוען פעיל הליכוד אביעד ויסולי כי עמרם מצנע ומטהו השתמשו בשירותי העיריה לצורכי הקמפיין שלו לרשות העבודה. ויסולי ניסה להפליל את מצנע בכך שהעביר למקורבו המחאות גדולות מכפי שמתיר החוק. מטה מצנע: "אין לנו עניין להגיב לטענות ויסולי"

אביעד ויסולי, פעיל הימין מחיפה שניסה להוכיח כשלים חמורים במערך איסוף הכספים למטהו של עמרם מצנע, הגיש אחר הצהריים (יום א') תלונה במשטרת זבולון נגד מצנע, עוזרו ישראל בן שלום ומי שצולם בקלטת לוקח את הצ'קים - מנכ"ל קרן חיפה דני נוימן.
בתלונה, שאורכה ארבעה עמודים, מתלונן ויסולי על העסקת עובדי עיריה באיסוף תרומות עבור מצנע ובארגון חוגי בית בשעות העבודה מתוך מתקני העיריה. לתלונה מצורף פירוט חשבונו של מצנע בניו-יורק וכן תיאור של הדרך בה מתקבלות לכאורה תרומות אנונימיות ללא קבלות ופיקוח לטובת מערכת הבחירות של ראש עירית חיפה לראשות העבודה. ממטה מצנע נמסר בתגובה ל-ynet: "אין לנו כל עניין להגיב לטענותיו של ויסולי".
ויסולי, איש ליכוד ומהנדס תעשיה וניהול בן 47 מחיפה, טוען כי פעל ממניעים ענייניים כדי להוכיח שמצנע עובר על חוקי הבחירות. "אני לא רודף אותו באופן אישי, סך הכל ניסיתי להוכיח שהאיש פועל בניגוד לחוק", הסביר.
ויסולי עומד בראש המטה למען ארץ ישראל בחיפה וכן מוביל קבוצה רעיונית בשם "זהות יהודית" בתנועת הליכוד.
לפני כשבועיים פורסם ב-ynet כי ויסולי פנה למצנע במכתב ובו דרש שיתפטר מתפקידו, משום שהמירוץ לראשות מפלגת העבודה גוזל מזמנו כראש עיריית חיפה.
מאז אותו מכתב המשיך ויסולי במאמציו "לעקוץ" את מצנע. הוא החל לחקור טענות כאילו מטה מצנע עושה שימוש בעובדי עיריה, כדי לקדם את מסע הבחירות שלו. אז, לדבריו, העלו חבריו רעיון לנסות ולהוכיח, כי מטה הבחירות של מצנע מקבל כספים בניגוד לחוק.
ויסולי יצא תחת שם בדוי, חבוש בכובע, כדי להעביר את ההמחאות למנכ"ל קרן חיפה דני נוימן המקורב למצנע ופועל למענו. "פעלתי עם מספר חברים מטעם עצמנו ולא בשם הליכוד", מספר ויסולי, "כתבתי למצנע המחאות לחשבון שהיה שלי בדרום פלורידה והחשבון הזה כיום סגור. את הכסף הוא לא יכול היה למשוך בסופו של דבר, אבל אני רק רציתי להראות שלא תהיה בעיה לאנשיו לקחת את הכסף".
לטענת ויסולי, בעצם קבלת ההמחאות עבר המטה על חוק הבחירות, משום שעל פי החוק אסור כלל לקבל את ההמחאות. עוד טוען ויסולי כי מעבר לסכום הגבוה (20 אלף דולר) שקיבל המטה בניגוד לחוק, ישנו איסור לפתוח חשבון בחו"ל לצורך התרמה ולקבל שיקים אנונימיים.
אמש (שבת) נודע כי בליכוד יש כוונה לפעול להדחתו של ויסולי משורות התנועה. ויסולי אינו נרתע. "אני ממתנגדיו של שרון, במיוחד בכל הקשור למדינה פלסטינית ולכן רוצים להדיח אותי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויסולי. תלונה במשטרה
צילום: ערוץ 2
הפגישה עם מקורבו של מצנע
צילום: ערוץ 2
מומלצים