שתף קטע נבחר

שרון הורה: לתת אזרחות להורי חיילים לא יהודים

על פי ההחלטה, משרד הפנים יעניק אזרחות להורים, ולא יגרשם עם פקיעת אשרת התייר הזמנית שלהם. זאת למרות שהחקיקה בנושא עדיין לא הוסדרה. משרד הפנים: זה ניסיון להכפיש את שר הפנים ואת עובדי המשרד

ראש הממשלה, אריאל שרון, הורה היום (ד') בישיבת הממשלה לשר הפנים, אלי ישי, לפתוח בהליך מתן אזרחות להורי חיילים שאינם יהודים ואינם זכאים לחיות בישראל לפי חוק השבות. זאת למרות שהחקיקה בנושא עדיין לא הושלמה.
בחודשים האחרונים נשמעו סיפורים רבים על חיילים, שמשרד הפנים פעל לגירוש הוריהם מהארץ, לאחר שסיימו את שירותם הצבאי. על פי מדיניות משרד הפנים, הוריו של חייל זכאים לאשרת תייר זמני, אם אחד מהם אינו זכאי עלייה לפי חוק השבות. על פי הטענות, בתום השירות הצבאי היתה מדיניות משרד הפנים להוציא צו גירוש להורים, לאחר שתוקפה של האשרה הזמנית פג.

שרנסקי: סחבת במשרד הפנים

לפני כחמישה חודשים העלה השר נתן שרנסקי את הנושא לדיון דחוף בישיבת הממשלה. ראש הממשלה הורה להקים צוות שרים שיחליט על פתרון לבעיה. לאחר כארבעה חודשים התקבלה החלטה להעניק אזרחות באופן מדורג להורי החיילים. על פי החלטת ועדת השרים, במהלך השירות הצבאי יזכה ההורה למעמד תושב ארעי, לאחר מכן יזכה למעמד של תושב קבע למשך שנה ולאחר מכן יקבל אזרחות ותעודת תושב אוטומטית, אלא אם מדובר במשפחה שמעורבת בפלילים.
למרות זאת, הנושא עדיין לא עבר תיקון חקיקה ולכן מדיניות משרד הפנים, על פיה ההורים מקבלים אשרה זמנית, נמשכה.
השר שרנסקי אמר בישיבת הממשלה, בתגובה להחלטת ראש הממשלה, כי במשרד הפנים ישנה סחבת בלתי נסבלת בטיפול בעניינם של הורי החיילים וכי הדרך שבה פעל המשרד היתה מנוגדת לרוח החלטת ועדת השרים.

שר הפנים: ניסיון נואש להכפיש את שמי

שר הפנים אלי ישי מסר בתגובה כי למשרד הפנים מעולם לא היתה מדיניות של גירוש הורי חיילים שסיימו את שירותם הצבאי. "מדובר בעיסוק תקשורתי שרק מסב צער בלי כל סיבה לאותם חיילים", נמסר ממשרד הפנים. "שר הפנים חושש כי מדובר בניסיון נואש להכפיש את שמו ואת שמם של פקידיו המקצועיים במשרד הפנים העושים מלאכתם נאמנה ועל פי החוק, והכל כי בראש משרד הפנים עומד איש מתנועת ש"ס".
השר אלי ישי הודיע כי הנושא ייפתר סופית בקרוב. בהודעה מטעמו הובעה תמיהה על כך שהגורמים ש"מרבים לתקוף אותו בנושא רגיש זה, לא עשו דבר וחצי דבר, בזמן כהונתם ושליטתם במשרד הפנים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
רק עיסוק תקשורתי. ישי
צילום: גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
הטיפול מנוגד לרוח ההחלטה. שרנסקי
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים