שתף קטע נבחר

דיון בכנסת: "פני רשות השידור כפני אורי דן"

בדיון מיוחד בכנסת הטיחו חברי האופוזיציה ביקורת בראש הממשלה שרון, כיוון ש"נטל" לעצמו את רשות השידור מאז פרישתו של השר רענן כהן מהתפקיד

חברי האופוזיציה מתחו היום (ד') ביקורת קשה על ראש הממשלה שרון, בטענה שהפר את ההסכם הקואליציוני עליו חתם עם מפלגת העבודה ונטל לעצמו את הסמכות על רשות השידור. הדברים נאמרו בדיון מיוחד שנערך במליאת הכנסת.
ח"כ אחמד טיבי מסיעת תע"ל טען בדיון כי בשנתיים האחרונות לא קיבלו חברי הכנסת הערבים זכות דיבור מספקת במשדרי החדשות של רשות השידור. זאת למרות שרק לפני כחודש וחצי עזב את תפקידו השר רענן כהן (עבודה), שהיה הממונה על הרשות.
"בשנתיים האחרונות לא רואים את חברי הכנסת הערבים בערוץ 1", אמר טיבי. "זה קורה משום שאין שם עורכים אמיצים, יש הנהלה קומיסרית וראש הממשלה הוא העורך הראשי. באל-ג'זירה לא מפחדים להזמין את גדעון עזרא ומיכאל קליינר. מה הייתם אומרים אם טוני בלייר היה העורך הראשי של הבי.בי.סי? אני אסכם ואומר שפני רשות השידור כפני אורי דן".
מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, אמר בדיון, כי מפלגת העבודה לא תתכופף ותציית להוראת ראש הממשלה לתמוך בתקציב 2003, בתמורה להחזרת תיק רשות השידור לידיה. "ראש הממשלה רוצה לשלוט על רשות השידור לפני הבחירות", אמר. "הוא לקח בן-ערובה בכוח, כדי להכריח אותנו לתמוך בתקציב. מי שחושב שמפלגת העבודה תיכנע לסחטנות הזאת טועה בגדול".
יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, טען כי התקשורת כולה היא מקהלה מדקלמת: "מה אתם חושבים, שהמצב בערוץ 2 טוב יותר מאשר בערוץ 1? ממש לא ואולי להיפך. כאשר מהלכים אימים הכל מתיישרים ומשתתפים במקהלה הלאומית המדקלמת".
השר דני נווה מהליכוד השיב לטענות: "כל השנים עסק השמאל במעורבות פוליטית ברשות השידור. שולמית אלוני היתה אחראית על רשות השידור ואהוד ברק ודליה איציק ורענן כהן. אז זה היה בסדר? לפתע פתאום יש התרגשות במרצ, 'שומו שמים, ראש הממשלה אריאל שרון לקח אחריות על רשות השידור'. קשה להם עם העובדה שאיש ימין אחראי על הרשות".
יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב בוים החרה החזיק אחרי נווה. "הצעקות שבאות מהשמאל, מצד העבודה, חשפו עובדה חשובה בחיים הציבוריים שלנו שלפיה רשות השידור היא אחוזה פרטית של השמאל", אמר. "למה הם צועקים? כי נגענו בעצבים הרגישים שלהם. מה הצביעות הזו? היה פעם אחראי על הרשות שלא היה אישיות פוליטית?"

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
שריד. כולם אותו דבר
צילום: דודו פריד
דודו פריד
נווה. התקשורת לא שלכם
דודו פריד
מומלצים