שתף קטע נבחר

אורון: נחזור לממשלה, אבל לא בשבוע הבא

שר החקלאות היוצא, שלאחר פרישת מרצ מהקואליציה ימצא עצמו מובטל, משוכנע שהמצב הנוכחי אינו סוף דרכה של מפלגתו בממשלת ברק

"אז אני לא בכנסת, אז מה קרה?", אומר ל- ynet השר המתפטר חיים אורון ממרצ, "יש בארץ שישה מיליון תושבים, מתוכם 120 חברי כנסת. אני לא חבר כנסת, אז מה? יעברו מספר ימים ונראה מה יהיה". כזכור, ניאות אורון להתפטר מהכנסת לאחר שקיבל לידיו את תיק החקלאות. משמעות התפטרות מרצ מן הממשלה היום היא שלפחות לפי שעה, נותר אורון מחוץ לשדה הפוליטי. בינתיים קיבל השר המתפטר הצעות ממשרד ראש הממשלה לתפקידים ציבוריים חלופיים, עליהם אינו מעוניין לדבר.
אורון היה ממובילי המהלך לפרישת שרי מרצ מהממשלה. מהלך שהציל את עורו הפוליטי של ברק. "יש ח"כים שחשבו שהיינו צריכם לבחון פשרה", אומר השר היוצא, "לוותר על משרד החינוך, או לתת סמכויות לסגן השר נהרי. מדובר בח"כים נעמי חזן, מוסי רז ואבשלום וילן. יש כאלה שבהחלט כועסים כרגע".
אורון מתייחס בדבריו להתהליך הקשה שעברו חברי מרצ בחודשים האחרונים, עד להגשת מכתבי ההתפטרות אמש. "תוצאות הבחירות כפו עלינו קואליציה בלתי אפשרית. במקום הליכה לבחירות או לממשלת אחדות שהיו סותמים את הגולל על התהליך המדיני", אומר אורון, "החלטנו על מהלך שלא האמינו שננקוט בו, ואפילו לא ביקשנו דבר בתמורה. אנחנו בהחלט נשקול בעתיד כיצד לחזור לממשלה, אבל זה לא יקרה בשבוע הבא, כמו שאומרות כל מיני שמועות".
בתוך מרצ ישנו גרעין מתנגדים קשה שאינו תומך בפרישה מן הממשלה. "מרצ היא השותפה הטבעית של ישראל אחת בקואליציה שעושה שלום", אומר גורם במפלגה, "רק מנהיגות קטנונית הובילה אותנו החוצה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
חיים אורון. נחזור לממשלה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים