שתף קטע נבחר

שריד: מדיניות הממשלה רק מגבירה את הפיגועים

בשמאל תוקפים את הפעולה במוקטעה. בימין מברכים: "כל פעם שאומרים שהטרור נגמר ופותחים איזשהו משא ומתן – זה רק מגביר את הטרור"

בשמאל לא רואים בפעולת צה"ל במוקטעה פתרון לאינתיפאדה ולגל הפיגועים האחרונים. יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, קרא בסוף השבוע לפתיחת ערוץ מדיני במקביל לפעילות הצבאית.
לדברי שריד, "ממשלת שרון-פואד-פרס הולכת כבר שנתיים באותה הדרך, שהרחיקה אותנו מהביטחון ורק הגבירה את הפיגועים. זאת ממשלה נכה שצועדת על רגל אחת בלבד, אין לה רגל מדינית בכלל ומה הפלא שהיא כושלת ומכשילה. אין בה עצה, תבונה ואחריות. עכשיו עוברת אותה הדרך במוקטעה והיא מובילה לשום מקום, אלא רק להמשך מצב הדמים הקיים".
ח"כ זהבה גלאון (מרצ) קראה להפסיק את מדיניות הנקמה ופנתה לשרון: "מה בדיוק אתה מנסה להשיג בהרס מתחם המוקטעה? הוכח כבר שגם כיבוש הערים מחדש לא מנע את הפיגועים והפך את צה"ל לקבלן ההריסות שלך. מדיניות זו מוכיחה בפעם האלף שלממשלה הזאת אין שום תוכנית מדינית, אלא רק סט של תגובות כוחניות".
לעומת זאת, ח"כ איוב קרא (ליכוד), אמר: "כל פעם ששמעון פרס מחייך בוושינגטון עם פאוול אנחנו מוצאים את עצמנו בסיטואציות קשות. כל פעם שאומרים שהטרור נגמר ופותחים איזשהו משא ומתן – זה רק מגביר את הטרור ומעיר את האירגונים הקיצוניים. לכן הפעילות במוקטעה מוצדקת ואני מצדיק כל צעד של צה"ל שיביא בסופו של דבר לשקט. למרות ששר הביטחון הוא יריב פוליטי, אני מגבה אותו לחלוטין ואני קורא לשמעון פרס לעזוב את האשליות ולנסות להרגיש את המזרח התיכון".
ח"כ מודי זנדברג (שינוי): "אני תומך בכל פעולה של צה"ל שממחישה את הקשר בין הפגיעה בנו לפגיעות של הרשות הפלסטינית. התוכנית של בוש רמזה על ערוץ מדיני, אבל לא נראה שערפאת מתכונן להשתמש בכלי הזה בקרוב. בשלב הזה נראה לי שלא נכון לגרש את ערפאת, בשל הסמיכות לפעולה אפשרית בעיראק. לפני חצי שנה היה הרבה יותר נוח להחליט ולבצע גירוש כזה".
יו"ר חירות ח"כ מיכאל קליינר: "מדובר בפעולת סרק שמטרתה להרגיע את הציבור ולתת לו תחושה שישראל מגיבה על הטרור. פצצה של טון אחד היתה עושה את הפעולה טוב יותר מעשרה בולדוזרים. צריך להפסיק את עסקי האוויר ולעבור להפצצות מהאוויר".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
מתנגד. שריד
צילום: דודו פריד
צילום: אתר הכנסת
תומך. זנדברג
צילום: אתר הכנסת
מומלצים