שתף קטע נבחר

שריד: הגינוי באו"ם מוצדק

יו"ר האופוזיציה טוען בשיחה עם ynet שהפעולה במוקטעה היא "נפיחה עלובה" - ונועדה דווקא לחזק את ערפאת. לדבריו, "שרון לא רוצה לאבד את יו"ר הרשות, כי הוא מחזק את הפופולריות שלו"

יו"ר האופוזיציה, יוסי שריד, מלגלג על פעולותיה האחרונות של הממשלה. המצור על ערפאת הוא בעיניו "נפיחה עלובה", והגינוי של מועצת הביטחון של האו"ם בעקבות הפעולה מוצדק בעיניו. "זו החלטה שהיא אנטי שרון, אבל לא אנטי ישראל", הוא אומר ל-ynet.

כיצד אתה רואה את המצור על ערפאת במוקטעה?

"כל אחד מבין שזה היה חסר תוחלת ופשר, זוהי פעולה שנתנה הנשמה לערפאת. לפניה היו סיכויים סבירים לרפורמה ברשות הפלסטינית, אך בכל פעם שזה קורה שרון דואג לחיסול הסיכוי. הפעולה הזאת לא תרתיע ולו טרוריסט אחד, להפך. כעת הטרוריסטים הם יותר חדורי מוטיבציה. שרון רוצה כנראה לחזק את ערפאת משום שהוא בגדר מציאה עבורו וחבל לו לאבד אותו. ערפאת מחזיק את הפופולאריות של שרון. אם יאבד אותו, במי הוא ייתלה?".

שרון דווקא אומר בשיחות סגורות שהוא מעוניין לגרש את ערפאת.

"שרון הוא לא מטומטם, הוא יודע שיש לו שני משתפי פעולה הכי נאמנים, האחד זה ערפאת והשני זה פרס, והוא יעשה את הכל כדי לא לאבד אותם".

אם כן, מה כן היה צריך להיעשות בתגובה לפיגוע בתל אביב בשבוע שעבר?

"היה צריך לפגוע במפגעים ובפצצות המתקתקות שמתגלגלות לכיוון ישראל. זכות ההגנה העצמית שמורה לכל מדינה, ואם יש פצצות מתקתקות יש לנטרל אותן".

מה דעתך על הפעולה בעזה?

"אין צורך לשאול בכל פעם לגבי פעולה כזו או אחרת. המדיניות כולה נראית לנו שגויה, מדיניות אסונית. איננו יכולים לתמוך במדיניות שהולכת רק על רגל אחת, רק על רגל של כוח ללא רגל מדינית. רק פעולות כוחניות יחזירו את ישראל כל פעם לאותה נקודה, למעשי דמים, למעשי איבה, לקורבנות, לשבר כלכלי וחברתי. כרגע זה רק תגובות ותגובות שכנגד. אותו מעגל דמים שכולם מאיצים אותו".

כיצד אתה רואה את ההחלטה ה"אנטי-ישראלית" שהתקבלה באו"ם בתום דיון ממושך?

"ההחלטה היא לא החלטה אנטי-ישראלית אלא פרו ישראלית, כי לא טוב לישראל להיות במוקטעה. זו החלטה שהיא אולי רק אנטי-שרון, אך לא אנטי-ישראל. בגלל המדיניות הכל-כך מטומטמת של הממשלה, שאפילו ארה"ב מחליטה להימנע בה ולא להטיל וטו נגדה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
שריד. "נפיחה עלובה"
צילום: דודו פריד
מומלצים