שתף קטע נבחר

העבודה תדון עם האוצר על התקציב "בלי איומים"

בכיר במפלגה אומר שלאור העימות המסתמן בין ארה"ב לעיראק, איומי פרישה מהממשלה יהיו חסרי אחריות: "התפטרות היא ממש מעשה התאבדות ולכן נימנע מהצהרות גדולות"

צוות מטעם מפלגת העבודה ייפגש מחר (ד') עם בכירי משרד האוצר, לדיון על עריכת שינויים בתקציב המדינה לקראת אישורו בכנסת בחודש הבא. בראש הצוות עומד מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, וחברים בו השר שלום שמחון, סגני השרים ויצמן שירי ואלי בן-מנחם וראש עיריית ראשון-לציון מאיר ניצן.
העבודה תדרוש, כבעבר, לנייד תקציבים המיועדים לחרדים ולמתנחלים לטובת מטרות חברתיות, מבלי לפרוץ את מסגרת התקציב שנקבעה, אולם ההערכה היא שהמשא ומתן יתנהל על מי מנוחות וללא עימותים. גורמים במפלגה מודים שתביעותיהם בנושא יהיו הפעם מתונות מבעבר, לאור הקולות הקוראים לאפשר את אישור התקציב במהירות כדי להניע את המשק קדימה.
בנוסף, לאור העימות בין ארה"ב לעיראק, אומרים גורמים במפלגה שהמשא ומתן לא ילווה בהצהרות ואיומים על פרישה מהממשלה. "זה יהיה לא אחראי מצידנו, התפטרות היא ממש מעשה התאבדות ולכן נמנע מהצהרות גדולות", אומר בכיר בעבודה.

וילנאי מציב דרישות סף

שר התרבות המדע והספורט, מתן וילנאי, פנה היום (ג') במכתב בעניין ליו"ר העבודה, בנימין בן-אליעזר. במכתב דרש השר שתקציב משרדו לא יפגע בקיצוץ המתוכנן במשרדי הממשלה, וציין שזוהי "דרישת סף" כהגדרתו, עם פתיחת הדיונים מול האוצר. "קיצוץ של עשרה אחוזים בתקציבי התמיכות של המשרד יהווה מכת מוות למשרד ולפעילותו, בעיקר בתחום התרבות בפריפריה", כתב וילנאי.
מנגד שולל יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, דרישות מסוג זה. "יש להניח לצוות שהוקם לנהל את המשא ומתן בצורה מסודרת ולהימנע מהצהרות שונות ומשונות", אמר אושעיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
דרישות מתונות. ללא איומים. מזכ"ל העבודה, אופיר פינס
צילום: אתר הכנסת
מומלצים