שתף קטע נבחר

ברחלים חנכו שכונה, במשרד הביטחון לא אישרו

טקס חנוכת השכונה, המונה 14 יחידות דיור, נערך אחר הצהרים. משרד הביטחון: מעולם לא אישרנו להקים שם יישוב קבע

שכונת קבע חדשה הוקמה בהתנחלות רחלים, הנמצאת דרומית לאריאל, זאת בלי שהתקבל לכך אישור ממשרד הביטחון. טקס חנוכת השכונה נערך אחר הצהריים (יום ד') בהשתתפות חברי הכנסת בני אלון, צבי הנדל, אורי אריאל ואלי כהן, ומאות משתתפים.
השרים נתן שרנסקי, יצחק לוי ולימור לבנת, שהיו אמורים להשתתף בטקס - הודיעו על ביטול השתתפותם, כל אחד בשל התחייבויות קודמות. האם מדובר בהקמת התנחלות חדשה בניגוד לחוק, ובניגוד להרשאת מערכת הביטחון?

"סמל לנחישות"

בסוף שנות השמונים הוקמה רחלים כהיאחזות נח"ל. בנובמבר 91' אירע באזור פיגוע ירי באוטובוס בין שילה לתפוח, בו נהרגו שני ישראלים. בעקבות הפיגוע החליטו כמה מתנחלים להפוך את רחלים להתנחלות.
דובר היישוב, נתי ישראל, סיפר ל-ynet: "בהתחלה גרנו שבע משפחות באוהל. לפני 4 שנים גדלנו ועכשיו יש 24 משפחות. לפני כשנתיים החל משרד השיכון לבנות 14 יחידות דיור של קבע. נכון לעכשיו, שמונה משפחות נכנסו לשם, ויתר הדירות ריקות, אבל כבר נמכרו לאנשים נוספים".
לדברי ישראל, רחלים, הנמצאת סמוך לכביש 60 בין שכם לרמאללה, "היא סמל לנחישות במאבק על ארץ ישראל. אנחנו שמחים להראות שבתקופה שבה רוצים להוריד מאחזים, המאחז שלנו הופך לישוב של קבע. לא תכננו להקים את הישוב אבל הפיגוע גרם להקמתו והיום הוא מהווה רצף בין אריאל לעלי. אני מקווה שזה יהיה פתח לעוד כ-30 יחידות דיור שייבנו במקום בשנה הקרובה".

משרד הביטחון: העניין יטופל בכל האמצעים

ממשרד הביטחון נמסר כי "רחלים הוגדר לפני כ-4 שנים כמוסד חינוכי ובמסגרת זו ניתן לו היתר להקמת מבנים למגורי סגל ההוראה. רחלים מעולם לא הוגדר כיישוב ואין כל כוונה לאשרו ככזה".
גורם בכיר בלשכת השר בן אליעזר הוסיף כי "אם נעשו ברחלים מעשים בלתי חוקיים, העניין יטופל בכל האמצעים החוקיים".

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים