שתף קטע נבחר

הערב: ההתמודדות המשולשת בעבודה יוצאת לדרך

שרי העבודה יעלו הצעת החלטה התומכת באישור מהיר של התקציב. רמון: "זו החלטה גרועה למדינה ומבישה למפלגה". פרס ימונה כנראה לנשיא המפלגה

ועידת מפלגת העבודה נפתחה אחר הצהריים (יום ב') בהיכל התרבות בתל-אביב: הוועידה צפויה לאשר הצעת החלטה של שרי מפלגת העבודה, לפיה תתמוך סיעת העבודה בכנסת בהצעת התקציב בקריאה ראשונה.
בנוסף הודיע סגן השר, אלי בן מנחם, כי אסף 1,000 חתימות של צירי הוועידה, המעוניינים לדון בביטול הפריימריס. על אף שעל הפרק נושאי כלכלה וחברה, ובראשם הצבעה בנוגע לתמיכת סיעת העבודה בתקציב המדינה, קרוב לוודאי שההתגוששות בין בנימין בן-אליעזר, חיים רמון ועמרם מצנע תמקד אליה את מירב תשומת הלב.
הוועידה החליטה עוד על צירוף 890 חברים חדשים למרכז המפלגה, שיצטרפו ל-1,800 חברי המרכז הנוכחיים.

על הפרק: תמיכה בתקציב

צירי הוועידה יצביעו בשאלה האם תתמוך העבודה בתקציב המדינה בקריאה ראשונה, כשזה יובא לאישור הכנסת. אתמול החליטו שרי העבודה להעלות לדיון הצעת החלטה התומכת באישור מהיר של התקציב ולפיכך ההערכה היא שצירי הוועידה יתמכו גם הם בהצעה.
הצעת ההחלטה של שרי העבודה עוררה את זעמו של ח"כ חיים רמון. "זו החלטה גרועה למדינה ומבישה למפלגה", אמר. "כלום לא השתנה בין ה'זיג' של הצבעת יו"ר המפלגה נגד התקציב בישיבת הממשלה ובין ה'זג' של היום. במכתב באוגוסט כתב בן אליעזר לראש הממשלה: 'השמירה על הביטחון החברתי המינימלי חיונית לא פחות לחוסנה של המדינה'. אני קורא ליו"ר המפלגה להתעשת ולהפסיק לשמש כשק החבטות של שרון", הוסיף רמון.
התנגדות למהלך צפויה גם מכיוונו של מזכ"ל העבודה, אופיר פינס. המזכ"ל תובע לפרק את צוות המשא ומתן של העבודה שדן עם האוצר על שינויים בתקציב. "אם מראש מצביעים 'בעד', על מה בכלל יש לדון" שאל פינס והבטיח שאם לא יפורק הצוות - הוא יפרוש ממנו בכל מקרה.
יו"ר המפלגה, בנימין בן אליעזר, סבור, כאמור, שיש לתמוך בתקציב בשל המצב הביטחוני הפנימי והאזורי, ערב המתקפה האמריקנית בעיראק. עם זאת הוא אמר שבכוונתו לדון לקראת הקריאה הראשונה במליאה בתוספת תקציב מצומצמת למשרדים שבידי שרי העבודה - הביטחון, התחבורה, התרבות והחקלאות.

פרס ימונה לנשיא

אם לא יחולו שינויים של הרגע האחרון, צפוי שר החוץ שמעון פרס, להתמנות בכינוס לנשיא מפלגת העבודה. ההצעה לכונן תפקיד שכזה תעלה לדיון מחר בראשית הכינוס וייתכן שאף תערך הצבעה בנושא. במפלגת העבודה דיברו היום על סיכוייו הגבוהים של פרס לזכות במינוי, מאחר ובן אליעזר תומך ברעיון. כזכור, דחה בעבר אהוד ברק את הרעיון על הסף, מחשש לכפל תפקידים בצמרת המפלגה.

15 דקות לכל מתמודד

שיאו של הכינוס יהיה בשעות הערב, עת יעלו על הבמה המתמודדים על ראשות המפלגה - בן אליעזר, חיים רמון ועמרם מצנע. החל משעה 19:30 ינאמו השלושה במשך 15 דקות כל אחד בנושאים החברתיים והכלכליים, אך סביר להניח שהם ינצלו את הבמה כדי לדבר גם בנושאי ביטחון ובנושאים הפוליטיים שעל הפרק. כל מתמודד מתכונן להגיע עם קהל הנאמן לו וכרזות תמיכה בנסיון "לכבוש את הוועידה" ולעורר את ההתמודדות מהתרדמת אליה שקעה בתקופת החגים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מצדד באישור מהיר של התקציב. בן אליעזר (ארכיון)
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: צביקה טישלר
מצנע. ועידה ראשונה
צילום: צביקה טישלר
צילום איי פי
"החלטה מבישה למפלגה". רמון (ארכיון)
צילום איי פי
מומלצים