שתף קטע נבחר

לא דופק חשבון

שר הדתות, אשר אוחנה, הוציא עבור לילה אחד בהילטון תל אביב 8,000 שקל. בחמישה לילות הוציא השר כ-20 אלף שקל. חשבת משרד הדתות הודיעה שלא תאשר את התשלום מקופת המדינה. יועץ השר: מאחר שלשר אין לשכה בתל אביב אנו מקיימים פגישות עבודה במלון

חשבון ההוצאות של שר הדתות , אשר אוחנה (ש"ס), במהלך חודשי הקיץ האחרונים מסתכם בעשרות אלפי שקלים, עבור שהות במלונות פאר בארץ ובחו"ל. לכתב "ידיעות אחרונות" נודע כי חשבת המשרד, אריאלה טוקר, הודיעה לשר שלא תוכל לאשר לו תשלומים על הוצאות שבוצעו בניגוד לנהלים, ביניהן כ-20 אלף שקל עבור חמישה לילות בלבד.
את אלפי השקלים הוציא שר הדתות בין השאר עבור הוצאות אירוח במלונות היוקרה הילטון ו"שרתון סיטי טאוור" בתל אביב. מהחשבוניות שהוגשו למשרד עולה, כי באף אחד מהמקרים לא בוצעה הזמנת מקום לינה מראש כפי שמחייבים הנהלים, שהיתה גם מוזילה את התעריפים. עוד עולה מהמסמכים, כי במספר מקרים אירח השר גם כמה מבני משפחתו על חשבון המדינה.
למעלה ממחצית החשבון שהגיש מלון הילטון למשרד הדתות עבור אירוח השר בתאריך 11 ביולי, על סך 8,010 שקלים, היא על "אקסטרות", שירותים אותם מספק המלון בתשלום נוסף, כגון: ארוחות במסעדות המלון, מזון שהוזמן באמצעות שירות חדרים וסרטי וידיאו בתשלום. השר אגב, מתגורר בירושלים, מרחק 60 ק"מ מבתי המלון בתל אביב.
לפני מספר חודשים סירבה חשבת המשרד לאשר גם חלק מהוצאות השהייה של שר הדתות בחו"ל, בעת אירוח במלון בבלגיה. עוזרי השר הגישו לאישור הוצאות עבור שירות חדרים וסרטי וידיאו בתשלום שהזמינה אחת מבנות משפחתו של השר, שהתלוותה אליו לאותה נסיעה.
חשבת המשרד סירבה גם לאשר תשלום עבור אירוח בחדר האח"מים "מצדה" שבנמל התעופה בן גוריון, בעלות של כ-7,000 שקל. החשבת כתבה לשר כי התשלום "לא אושר מאחר וכלל בני משפחה שאין באפשרותנו לאשר".
על פי אחד המסמכים, הורה שר הדתות להזמין עבור נהגו האישי מחשב כף יד מסוג "פאלם פיילוט", שעלותו מוערכת בכ-1,500 שקל לפחות. יצוין כי רכישה כזו, במידה שהיתה מקבלת את אישורה של החשבת, היתה עומדת בניגוד לנהלי משרד האוצר.
במשרד הדתות מעדיפים לראות בהוצאותיו של השר חיסכון ולא בזבוז, גם בימים שהמשק שרוי במיתון. יועץ התקשורת של השר, אורי רווח, מסר כי מכיוון שהמשרד אינו מחזיק לשכה לשר באזור המרכז, "על פי כללי נציבות המדינה שוכר משרד הדתות לשכה במלון כלשהו, כאשר שם מתקיימות פגישות עבודה".
יועץ השר העדיף להתעלם משאלות בנוגע לתשלום עבור אירוח בני משפחה והזמנה לרכישת פאלם פיילוט לנהגו האישי. "שר הדתות אינו מעורב כלל בהליך זה", מסר היועץ וטען כי החשבוניות אושרו על ידי מנכ"ל המשרד ללא ידיעת השר. "השר בטוח כי ההליך מתנהל על פי כללי התקש"יר המקובלים".
מבדיקה נוספת של "ידיעות אחרונות" עולה שבניגוד לתגובת יועץ השר, החשבונות לא קיבלו את אישור מנכ"ל משרד הדתות וכלל לא הובאו לידיעתו.

תגובות

יו"ר תנועת "שינוי", ח"כ יוסף (טומי) לפיד, אמר הבוקר כי "הידיעה על הבזבוז הנורא של כספי הציבור על-ידי שר הדתות מסבירה מדוע אין זה מפתיע שכאשר השר ראה בשבוע שעבר מכונית משטרה מאחוריו- הוא החל לברוח".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
שר יקר. אוחנה
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
אירוח וסרטי וידאו. מלון הילטון (ארכיון)
פאלם פיילוט לנהג? (ארכיון)
מומלצים