שתף קטע נבחר

מועצת החכמים: על ישי להצטרף לפסגה בוושינגטון

פנחסי ממליץ לחברי המועצה לגלות מעורבות עמוקה בתהליך המדיני

מועצת החכמים של ש"ס הורתה ליו"ר המפלגה, השר אלי ישי, להיענות להצעה של ראש הממשלה, אהוד ברק, להצטרף לנסיעתו לפסגה המדינית בוושינגטון. במקביל נראה כי במפלגה מעוניינים שמועצת החכמים תגלה מעורבות עמוקה בתהליך המדיני.
מזכיר מועצת החכמים, הרב רפאל פנחסי, המליץ לחברי המועצה להיענות להצעה לצרף את יו"ר ש"ס לפסגה בוושינגטון. פנחסי הבהיר לחכמי התורה, כי כך יוכלו לקבל דיווחים ישירים ומפורטים על המשא ומתן המדיני.
בעקבות שובה של ש"ס לממשלה, נערכים בה לתקופה לא קלה בכל הקשור למערכת היחסים שלה עם הימין ועם הציבור החרדי. כל זמן שהמשבר הקואליציוני נמשך, נמנעו בימין ובציבור החרדי לתקוף אותה, אבל כבר אתמול פירסם הליכוד הודעה שבה טען כי ש"ס לא תוכל "להתנער מאחריות להסכם המדיני המסוכן אליו חותר ברק", והאשים את שריה כי הם "מעדיפים את כיסאותיהם בממשלה על פני האינטרסים הלאומיים של ישראל".
לפיכך, נראה כי בעת המשא ומתן המדיני תשתדל ש"ס להפגין כלפי הציבור עמדה נוקשה של הקפדה על שמירת האינטרסים הביטחוניים של ישראל.
עם זאת, במפלגה מניחים כי בימין יימנעו מלחזור על טעויות העבר ולתקוף ישירות את הרב עובדיה יוסף, ויתמקדו בהתקפות על היו"ר ישי. ייתכן כי הלחץ להגברת המעורבות של מועצת החכמים בתהליך המדיני נועדה להקשות על הימין לתקוף את ישי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
פנחסי. להיענות להצעת ברק
שאולי שם טוב
מומלצים