שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מישהו ראה את חדשות הספורט?
  לא, לא מדובר על המהדורה הנוצצת שמשודרת בלילה רק לאלו ששילמו עבור ערוץ חמש-פלוס. ההבטחה להחזיר את מהדורת 19:30 עם פתיחת העונה לא קויימה, וערוץ הספורט ממשיך להפר לכאורה את ההסכם עם המועצה לשידורי כבלים ולוויין. במועצה מאיימים בקנסות אבל לא ממהרים לגבות

  חובבי הספורט בישראל הורגלו בשנים האחרונות להגיע הביתה אחרי העבודה, להכין כוס קפה ולהתיישב ב-19:30 מול הטלוויזיה כדי לצפות במהדורת 'חדשות הספורט'. לפני כארבעה חודשים החליטו בערוץ הספורט, כמו בכל קיץ, להוציא את המהדורה לחופשה ומי שרצה להיות מעודכן היה צריך להתחבר לערוץ בתשלום כדי לצפות במהדורה המאוחרת. השמועות על גל הקיצוצים ועל ההחלטה המתגבשת להוריד את המהדורה לחלוטין, נתקלו בתגובות הרגעה מצד אנשי הערוץ.
  בינתיים, ארבעה מחזורי ליגה כבר מאחורינו, הגשם הראשון גם הוא הגיע, אבל מתברר כי ערוץ הספורט לא חזר עם המהדורה של 19:30, אלא העביר אותה באופן מוחלט ל'חמש-פלוס'. מעבר לכעס ולתחושה שמישהו עבד על הצופים, חשוב לציין כי מהלך זה עומד לכאורה, בניגוד להסכם עם המועצה ללוויין וכבלים מנובמבר2001, בעת קבלת האישור להעלאת הערוץ בתשלום.
  בשבוע האחרון קיבל ערוץ הספורט מכתב ממועצת הלוויין, אשר מבהיר כי מדובר בהפרה לכאורה של תנאי ההסכם וכי המועצה דורשת הסברים. במידה וההסברים לא יהיו משכנעים, ייתכן כי יוטלו קנסות בהתאם להחלטת המועצה. בינתיים, ההמתנה לתשובות - בעיצומה.

  לא מתרגשים

  מועצת הכבלים והלווין שלחה גם מכתב על הפרה נוספת לכאורה של הערוץ - קיצור זמני השידור בערוץ 5. כיום, לפי טענת המועצה, משדר ערוץ הספורט פחות שעות שידורים מהמותר. במקביל, במועצה גם בודקים אם שידור משחקי מכבי תל אביב בליגת העל בכדורסל רק בערוץ בתשלום, מהווה הפרה נוספת.
  אגב, גובה הקנס שיוטל על הערוץ במידה ואכן יימצא כי קיימת הפרה עומד על 75 אלף שקלים, אבל נראה כי בערוץ הספורט לא ממש מתרגשים.

  ומה עם הדו"ח?

  לפני כארבעה חודשים חשף ynet את הדו"ח שהציגה מחלקת הפיקוח של המועצה לגבי שידורי ערוץ הספורט וערוץ חמש-פלוס. הדו"ח, כזכור, חשף שורה ארוכה של הפרות לכאורה שנעשו במסגרת שידורי חמש-פלוס.
  לאחר דיונים ארוכים ולאחר תחלופת מכתבים בין הצדדים, נשלחו לערוץ הספורט מכתבים המפרטים הפרות לכאורה, לגבי שורה ארוכה של נושאים אשר לדברי גורמים במועצה "אינם ניתנים להסבר". בין היתר מדובר בשידור משחקי הגביע האנגלי וגביע הליגה האנגלי בחמש-פלוס במקום בערוץ הספורט הרגיל, בשידור משחקי גביע הטוטו ובשידור משחקי חצי גמר גביע אופ"א. ערוץ הספורט הגיב על חלק מהדברים ובימים הקרובים אמורים במועצה לקבוע אם לקנוס את הערוץ ובכמה, נוכח ההפרות החוזרות ונשנות.

  ומה עם הקנסות שכבר הוטלו?

  לחלק מאנשי התעשייה המעורים בנושא, נדמה כאילו גם המועצה עצמה שוקטת על שמריה. כבר לפני כשבעה חודשים, לאחר תהליך ארוך, הטילה המועצה קנסות על ערוץ הספורט בגין פרסומת אסורה במהלך המשחקים. עד היום עדיין לא נגבה הקנס מכיוון שחברות הכבלים ערערו, אולם במועצה הבהירו כי בימים הקרובים (לשם שינוי?) תתקבל החלטה אופרטיבית.
  מהמועצה לכבלים ולווין נמסר בתגובה: "אנחנו דנים כעת בכל מכתבי ההפרה של ערוץ חמש-פלוס ובתשובות שלהם. החלטות בנושא תתקבלנה בקרוב".
  עד לפרסום הידיעה לא התקבלה תגובה מערוץ הספורט.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אלי אילדיס, מגיש חדשות הספורט. לעשירים בלבד
  ערוץ הספורט. זליגת החומרים נמשכת
  מומלצים