שתף קטע נבחר

בורג: "בידי רמון היכולת לגבש את קואליציית רבין"

יו"ר הכנסת הביע הערב תמיכה במועמדותו של חיים רמון לראשות העבודה. "אני בטוח שמפלגת העבודה בראשות רמון תצא מהממשלה ותעניק לישראל אלטרנטיבה", אמר בורג. רמון בתגובה: "התמיכה מרגשת אותי". עוד בעבודה: בן אליעזר התנצל בפני השרה איציק על הביקורת שמתח עליה בועידת המפלגה

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, הודיע הערב (יום ה') על תמיכה במועמדותו של חיים רמון במירוץ לראשות מפלגת העבודה. הערב כינס בורג את ראשי מחנהו, ואמר כי "על חברי העבודה להניח בצד את כל החשבונות האישיים ולבחור את המועמד המתאים ביותר והטוב ביותר למדינת ישראל ולמפלגת העבודה, נוכח ימים קשים אלו".
בורג אמר כי "אני בטוח שמפלגת העבודה בראשות חיים רמון תצא מן הממשלה לאלתר ותעניק לישראל אלטרנטיבה מדינית, חברתית וכלכלית לממשלת החידלון של שרון ושרי העבודה. "אני מאמין", אמר בורג, "כי בידיו של חיים רמון היכולת לגבש מחדש את קואליציית רבין ההיסטורית וליצור מפלגת עבודה חזקה וגדולה הכוללת את המרכז, השמאל הישראלי, ערביי ישראל והציבור הדתי המתון".
ח"כ חיים רמון, אמר בתגובה, כי "אני מעריך מאוד את תמיכתו של בורג במועמדותי. אין לי ספק שתמיכה זו תסייע רבות לנצחוני במאבק על תפקיד יו"ר המפלגה וראשות הממשלה. תמיכה זו, מעבר לחשיבותה הפוליטית, מרגשת אותי מאוד מבחינה חברית, בעיקר בהתחשב בעובדה כי לא תמכתי בבורג במאבקו מול בן אליעזר".
התמיכה של בורג ברמון היא שלב נוסף בהתפלגות המסתמנת בקרב צמרת מפלגת העבודה בכל הנוגע לתמיכה במועמדים לראשות התנועה. מאחורי רמון עומדים לפי שעה יוסי ביילין ודליה איציק ומאחורי עמרם מצנע עומדים השר מתן וילנאי, ח"כ יוסי כץ ויעל דיין, וכן ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי וראש עיריית באר שבע, יעקב טרנר. ואילו מאחורי יו"ר מפלגת העבודה, בן אליעזר, עומדים בין היתר השר שלום שימחון, אפרים סנה, קולט אביטל ושירי וייצמן.

"למנוע את הפיצול"

במפלגה מתחזק כעת מסע הלחצים נגד פיצול המחנה בהתמודדות נגד בן אליעזר. חלק מתומכי מצנע ורמון קוראים לאיחוד המחנה כדי לא לתת לבן אליעזר "ליהנות מהפיצול".
איתן כבל, יו"ר מטה הבחירות של רמון, אמר בתגובה להחלטת בורג כי "הוא התנהג בגדלות נפש. אני מברך אותו ומאמין שבכוחות המשותפים של התמיכה שלו ברמון נוכל לנצח. ברגע שמצנע יחבור אלינו הסיכויים להכרעה ברורה יוכלו להיעשות ברורים יותר. לכן אני קורא למצנע להסיר את מועמדותו ולהצטרף אלינו".
במטה מצנע קראו לרמון להצטרף אליהם. בסביבתו של מצנע אמרו כי "השבוע הזה הוא לא שבוע מייצג בסקרים. מדובר בשבוע שמושפע עדיין משרידי פרשת העוקץ ומנאום הכבשים המוצלח של רמון".

בן אליעזר התנצל

בן אליעזר התנצל הערב על הביקורת שמתח על השרה דליה איציק בוועידת המפלגה.
בנאומו בוועידה, זעם בן אליעזר על איציק: "איך את תוקפת את ממשלת האחדות כשרק היום בצהריים אמרת שצריך למנות עוד שני שרים מטעם מפלגת העבודה?". היום אמר בן אליעזר לאיציק סליחה בישיבה, וציין כי "אני יודע להגיד גם כשאני טועה, ולא הייתי צריך לומר את הדברים כפי שנאמרו".
בתום הישיבה אמר בן אליעזר כי "חברי מרכז מפלגת העבודה יצביעו על הצעת תקציב 2003, כשבוע לפני ההצבעה על התקציב בכנסת". ביום ראשון הקרוב ייפגש צוות המשא ומתן של המפלגה עם נציגי האוצר, וחברי המרכז יצביעו על הסיכומים שיושגו. בהתאם להצבעת חברי המרכז יוחלט כיצד תצביע מפלגת העבודה על תקציב המדינה, ועל פרישה מהממשלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בורג. תומך ברמון
צילום איי פי
מומלצים