שתף קטע נבחר

מקורבי שרון: "הגיע הזמן שהטרחן רובינשטיין יפרוש"

התקפה חסרת תקדים מלשכת רה"מ על היועץ המשפטי לממשלה. "הוא רק מפריע. בכל פעם שמדברים על פעולה צבאית, הוא קופץ כנשוך נחש". מקורבי שרון החלו כבר לבחון מינוי יועץ חדש

"אליקים רובינשטיין הוא טרחן שרק מפריע למערכת, והגיע הזמן שיילך הביתה" - אומרים מקורבי ראש הממשלה, אריאל שרון, המותחים ב"ידיעות אחרונות" ביקורת חריפה על תיפקודו של היועץ המשפטי לממשלה.
ההתבטאויות החריפות של מקורבי שרון משקפות את המתיחות הגואה בין לשכת ראש הממשלה לבין רובינשטיין. מקורבי שרון מאשימים את רובינשטיין בכך שאינו מסייע לממשלה במלחמתה בטרור. "בכל דיון בקבינט או בפורום ביטחוני היועץ המשפטי קופץ כנשוך נחש בכל פעם שמדברים על פעולה צבאית או על חיסול של רב מחבלים. רובינשטיין תמיד משמיע הערות שלא מן העניין ומעלה הסתייגויות מוזרות, כאילו שכל מבוקשו הוא להיערך לאפשרות שהמבצע ייכשל והוא יוכל לבוא ולומר: 'אמרתי לכם'. הוא מסוגל לשבת בישיבת הממשלה ולא להגיד מילה. רק כשמדברים על אדמות הקיבוצים הוא קופץ וצווח".
הרקע למתיחות ולאמירות הקשות אינו מסתכם ב"הסתייגויות המוזרות" של רובינשטיין. שני גורמים עיקריים נוספים עומדים על הפרק: ראשית, סיום החקירה על עמותות שרון, שעליה הורה היועץ המשפטי לממשלה לפני יותר משנה. כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", המשטרה תגיש בקרוב את המלצותיה בפרשה. על פי המסתמן, תהיה ההמלצה להעמיד לדין את בנו של שרון, עמרי, ואת ראש לשכתו של שרון, דב ויסגלס.
נוסף על כך זועם שרון על סייגים שהטיל רובינשטיין על פעילותו הדיפלומטית של מקורבו, איש העסקים אריה גנגר, בוושינגטון. אנשי שרון רואים בגנגר איש מפתח בקשר עם הבית הלבן ועם הממשל הרפובליקני. להאשמות של מקורבי שרון כלפי רובינשטיין התלוו בימים האחרונים גם נימה אישית ועלבונות. "השרים אינם מבינים מה הוא רוצה. לפעמים נראה שרובינשטיין בעצמו אינו מבין במה מדובר, הוא כל הזמן מפזר בדיחות קרש".
במקביל החלו אנשי שרון לבחון מאחורי הקלעים את האפשרות למנות יועץ משפטי חדש לממשלה, בתקווה שרובינשטיין "יבין את הרמז ויפרוש בעצמו" גם במקרה שלא ייבחר לבית המשפט העליון בפברואר 2003. לפני כשבועיים פורסם כי שרון הציע את תפקיד היועץ המשפטי לממשלה למקורבו, עו"ד יעקב וינרוט. לאחר חשיפת ההצעה נאלצה לשכת ראש הממשלה להכחיש את הדברים, אף שוינרוט עצמו אישר שקיבל הצעה כזאת ודחה אותה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
רובינשטיין. "מספר בדיחות קרש"
צילום: גלי תיבון
מומלצים