שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אקו"ם תובעת את ההתאחדות לכדורגל

  האגודה המגינה על זכויות יוצרים תובעת 220 אלף שקלים בגין השמעת שירים במהלך משחקי גביע המדינה וגביע הטוטו, למרות שבידי ההתאחדות לא היה רשיון לכך. מנכ"ל ההתאחדות, חיים צימר: "אני לא יודע על זה וזה לא מעניין אותי"

  אקו"ם (אגודת קומפוזיטורים ומלחינים, המגינה על זכויות יוצרים בארץ ובעולם) תובעת מההתאחדות לכדורגל 220,000 שקלים, בעקבות השמעה פומבית של שירים במהלך משחקים - ללא רשיון. ההתאחדות נתבעת על ידי אקו"ם, בגין הפרת חוק זכות יוצרים, לאחר שסירבה לחדש הסכם תשלומים עם האגודה והודיעה כי לא תשמיע מוסיקה מרפרטואר אקו"ם.
  כתב התביעה הוגש היום (ג') לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד דן חי כנגד ההתאחדות, יושב הראש גברי לוי והמנכ"ל חיים צימר. בתביעתה טוענת אקו"ם, כי עד ה-31.12.01 היה הסכם בינה להתאחדות. אקו"ם מימשה את זכותה בחוק והודיעה להתאחדות, שבעה חודשים לפני תום ההסכם (שהתחדש מדי שנה), כי בכוונתה לדון בהסכם חדש ולא להאריך אוטומטית את ההסכם הקיים כיוון שהתשלום השנתי על פיו חדל להיות ריאלי.
  להפתעת אקו"ם, הודיעה רשמית ההתאחדות, כי היא אינה מעונינת לחדש את ההסכם עמה וכי במשחקים המאורגנים על ידי ההתאחדות לא תושמע מוסיקה.
  כאמור, לקראת משחקי חצי הגמר והגמר של מפעלי גביע הטוטו וגביע המדינה פנה עו"ד דן חי, במכתב מטעם אקו"ם, בו הזהיר את ההתאחדות כי עליה להימנע מהשמעה של כל יצירה מוסיקלית, כיוון שאין בידיה רשיון והסכם חתום עם אקו"ם.
  למרות ההתראות הושמעו שירים רבים מרפרטואר אקו"ם, בהם "פלורנטין" של אהוד בנאי, "אני חייל" של שלמה ארצי, "יאללה לך הביתה מוטי" של קובי אוז (בביצוע שרית חדד) ועוד.
  חיים צימר, מנכ"ל ההתאחדות, אמר ל-ynet: "אני לא יודע על זה וזה לא מעניין אותי. אם זה יעבור להליכים משפטיים היועצים המשפטיים של ההתאחדות יטפלו בזה". ההתאחדות, מכל מקום, טרם הגישה כתב הגנה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכל רותם
  שלמה ארצי. הושמע ללא רשיון
  צילום: מיכל רותם
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  גברי לוי. תביעה מכיוון לא צפוי
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים