שתף קטע נבחר

מחנה נתניהו: מועד הסיבוב השני לא יותיר זמן לעירעורים

טוענים שסמיכות קיום הסיבוב השני למועד כינוס הוועידה עלולה ליצור מצב שבו רשימת חברי הוועידה לא תפורסם, ומתמודדים שלא נבחרו בשל טעות לא יוכלו לערער

הבחירות הפנימיות בליכוד לא נועדו, כל נראה, לעבוד בשקט. ימים ספורים לאחר שהסיבוב הראשון "פוצץ" טוענים היום (ד') אנשי מחנה נתניהו שליקויים נפלו גם בקביעת המועד לעריכת הסיבוב השני.
מאחר ובסניפים אחדים ברחבי הארץ לא נערכו הבחירות, או שהתגלו אי-סדרים בסיבוב הראשון, נקבע שהסיבוב השני בירושלים, פתח תקוה, יפו, גבעת שמואל ובמקומות נוספים ייערך ב-15 באוקטובר. אולם כעת עולות טענות לפיהן מועד זה קרוב מדי למועד כינוס ועידת הליכוד, ב-23 בחודש, ולא יותיר מספיק זמן להגשת עירעור על התוצאות לפני כינוס הוועידה.
לדברי גורמים בליכוד, עד כה היה נהוג שיינתן פרק זמן של שבוע לצורך פירסום רשימת צירי הוועידה ולצורך הגשת עירעורים על תוצאות הבחירות. אולם סמיכות מועד קיום הסיבוב השני וכינוס הוועידה לא יאפשר למתמודדים שלא ייבחרו להגיש עירעורים על התוצאות משום שהספירה של קולות הסיבוב השני תסתיים ימים אחדים לפני כינוס הוועידה. במצב הנוכחי, לא רק שחברי הליכוד לא ידעו בזמן מי הם חברי הוועידה, אלא שמי שלא נבחרו בגלל טעויות בהליך הבחירה, גם לא יוכלו לערער על ההחלטה.
לדברי הגורמים ייתכן מצב שספר חברי הוועידה לא יהיה מעודכן, והליך הבחירה של חברי מרכז הליכוד במסגרת הוועידה לא יהיה שוויוני והוגן.
מלשכת השופט בדימוס אורי שטרוזמן, יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, נמסר בתגובה כי הבוקר הובאו לידיעתו הטענות בנושא, וכעת הוא בודק ושוקל את העניין.
בבחירות הפנימיות בליכוד בוחרים 305 אלף מתפקדי המפלגה, בין היתר, את רשימת חברי ועידת הליכוד. רשימת חברי הוועידה יהפכו מאוחר יותר לרשימת חברי מרכז המפלגה אשר בוחרים את רשימת חברי הליכוד לכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
טפסי הצבעה באיצטדיון "טדי" השבוע
צילום: דן בלילטי
מומלצים