שתף קטע נבחר

שוחט החליט לתמוך ברמון

המפה הפוליטית הפנימית במפלגת העבודה מתבהרת, ונראה שהמומנטום נוטה לעברו של חיים רמון. שוחט הבהיר היום כי יפעל לאיחוד בין רמון לעמרם מצנע, כדי להציב רק מועמד אחד מול בן אליעזר

חבר הכנסת אברהם בייגה שוחט מהעבודה הודיע בצהריים (יום ד') על החלטתו לתמוך במועמדותו של חיים רמון לראשות מפלגת העבודה. בכך "שורטטו הקווים" של כל בכירי המפלגה לגבי התמיכה בשלושת המועמדים.
שוחט לא הכריע בקלות. ההודעה באה לאחר התלבטות בין עמרם מצנע לרמון ושתיקה ממושכת. לבסוף בחר שוחט להצטרף ליושב ראש הכנסת, אברהם בורג, שהודיע אף הוא לאחרונה על תמיכתו ברמון.
שוחט אמר ל-ynet כי מה שהכריע את הכף מבחינתו היה נסיונו הפוליטי של רמון: "התמהמתי כי ממש התלבטתי. שניהם מועמדים ראויים. השיקול שלי היה מי יכול לזכות ומי יכול לבצע את התפקיד יותר טוב. החלטתי בסופו של דבר שנסיונו של רמון צריך להכריע את הכף".
שוחט הבהיר כי בכוונתו לפעול מעתה כדי שב- 19 בנובמבר יתמודד רק מועמד אחד מול בנימין בן אליעזר על ראשות המפלגה. "חשוב שרמון ומצנע יאחדו כוחות נגד פואד. שניהם יכולים לחדד את הפיתרון המדיני, שיהווה אלטרנטיבה למדיניות פואד, משום שהוא מנהל מדיניות של להיות הזנב של הליכוד ושל חיפוי על ערוות הממשלה".
ח"כ רמון מצידו, בירך: "תמיכתו של שוחט, מבכירי מפלגת העבודה, היא מעשה רב חשיבות. שוחט הינו האישיות הכלכלית הבכירה של מפלגת העבודה. יחד נציג אלטרנטיבה של ממש לממשלת שרון-פואד".
עמרם מצנע, המועמד לראשות מפלגת העבודה, אומר בתגובה, כי "הציר רמון בורג ושוחט מייצג את עברה של מפלגת העבודה, ולא מייצג לא תקווה ולא סיכוי להתאוששות המפלגה". לדבריו, מפלגת העבודה זקוקה למנהיגות מסוג אחר.
וזוהי ההתפלגות בקרב צמרת מפלגת העבודה: מאחורי רמון ניצבים לפי שעה בורג, שוחט, יוסי ביילין, דליה איציק ואיתן כבל. מאחורי מיצנע עומדים השר מתן וילנאי, חבר הכנסת יוסי כץ, חברת הכנסת יעל דיין וראשי עיריית תל אביב ובאר שבע. בפינה של יו"ר מפלגת העבודה, בנימין בן אליעזר, עומדים בין היתר השרים שלום שמחון, אפרים סנה, סגן השר ויצמן שירי וח"כ קולט אביטל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
שוחט. תומך ברמון
צילום דודו פריד
צילום: רויטרס
רמון ובן אליעזר. ייפגשו בנובמבר
צילום: רויטרס
מומלצים