שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רוסו: "רוצה לחיות בישראל עד סוף ימיי"

  קשר מכבי חיפה נפגש עם שר הפנים, אלי ישי, וביקש ממנו לקבל אזרחות ישראלית: "אני רוצה שהילדים שלי יגדלו במדינה המיוחדת שלכם". השר ישי בתגובה: "התרשמתי שיש לו קשר של אהבה לעם ישראל"

  קשר מכבי חיפה, ג'ובאני רוסו, נפגש בצהריים (ד') עם שר הפנים, אלי ישי, והציג בפניו את הבקשה לקבל אזרחות ישראלית. בפגישה, שארכה כמחצית השעה, נכחו נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, ובא כוחו של השחקן, עו"ד ישראל ענבר.
  כבר בתחילת הפגישה הבהיר ישי כי רצונו של רוסו לשחק בנבחרת ישראל, בהנחה שרוסו יקבל את האזרחות, יוכל להתממש רק כעבור חמש שנים, שכן זה משך הזמן מרגע הגשת הבקשה ועד לאישור מתן האזרחות. במהלך הפגישה העניק ישי תעודת הוקרה לרוסו על תרומתו לספורט הישראלי.
  בתום הפגישה אמר רוסו: "אני עדיין לא יודע מה הסיכויים שאקבל אזרחות. למרות שאני חצי קרואטי וחצי איטלקי אני מרגיש כמו ישראלי לכל דבר. זה הבית שלי פה ואני אוהב את ישראל יותר מכל מדינה אחרת. אני רוצה לתרום לה בכל דרך למרות שבטוח יש חיילים יותר טובים ממני. אם תהיה לי אפשרות לשחק בנבחרת אתן את כל כולי כדי להביא את הנבחרת למקום שהיא עדיין לא הגיעה אליו כדי שהישראלים יוכלו לשמוח למרות המצב.
  "שיחקתי במספר מקומות בארץ ובכל מקום נקשרתי והרגשתי בבית. הישראלים הם הטיפוסים הכי טובים בעולם שנותנים לך תחושת שייכות ותחושת בית וזו הסיבה שאני רוצה לחיות פה עד סוף ימיי. גם אשתי מרגישה ככה ואני רוצה שהילדים שלי יגדלו במדינה המיוחדת שלכם".
  רוסו סיפר גם על תחושת הגאווה אחרי ההעפלה של מכבי חיפה לליגת האלופות: "כשעלינו עם מכבי חיפה לליגת האלופות זה היה הישג ששימח הרבה מאוד ישראלים ועד היום אזרחים רבים רוצים בהצלחה שלנו וגם אני מרגיש שאני מייצג את המדינה. אני חושב שנתתי כאן משהו ושהאזרחות מגיעה לי ומדינת ישראל תרוויח אזרח שאוהב אותה בכל ליבו".
  שר הפנים אמר לאחר הפגישה: "התרגשתי ללמוד מרוסו דברים שלא ידעתי עליו. אמנם אני רואה כדורגל לפעמים ורוסו שחקן מעולה, אבל לא הכרתי אותו לפני זה ולא ידעתי על ההיסטוריה שלו במלחמת האזרחים ביוגוסלביה. רוסו סיפר לי שהוריו הגיעו לבקר אותו בירושלים לפחות חמש פעמים וכקתולי הוא חש קירבה למקומות הקדושים. התרשמתי שיש לו קשר של אהבה לארץ ועם ישראל והוא לא אומר את זה סתם אלא מהלב וזו הסיבה שהוא מבקש אזרחות ולא שום סיבה אחרת".
  ישי ציין בפגישה כי ההחלטה הסופית תתקבל בתוך מספר ימים במהלכם יבדקו במשרד ההיבטים השונים של הבקשה, ההשלכות והתקדימים. "אהבתי לשמוע ממנו שעם ישראל עבר הרבה עד עכשיו ומה שמחזיק אותו זו האחדות. אני יודע שאזרחים רבים רוצים שרוסו יהיה אזרח והבקשה שלו תישקל למרות שבנבחרת הוא כבר לא יוכל כנראה לשחק. בירכתי אותו שיהיו לו הרבה ילדים ורוסו אמר שהוא רוצה שישה ילדים".
  נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, העדיף להתייחס לעובדה שרוסו יוכל לשחק בנבחרת רק בגיל 35: "כמו שמשחקים כאן כדורגל גם בעוד חמש שנים הוא יוכל לשחק בנבחרת".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איתי שנקמן
  רוסו. אוהב בכל הלב
  צילום: איתי שנקמן
  צילום: גלי תיבון
  ישי. מאחל לרוסו הרבה ילדים
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים