שתף קטע נבחר

מתפקדים לליכוד: העיתון של בשארה מאיים לחשוף אותנו

פרסום ראשון: פעילי ליכוד מנצרת טוענים שהעיתון "פסל אל מקאל", המזוהה עם תנועת בל"ד, איים לפרסם את שמותיהם, אם לא יחזור בהם מהתמיכה בליכוד. עורך העיתון: זה רק תחקיר עיתונאי

פרסום ראשון: פעילי ליכוד מנצרת טוענים כי כתבים מהעיתון "פסל אל מקאל", המזוהה עם תנועת בל"ד, והיושב ראש שלה, ח"כ עזמי בשארה, איימו "להוציא אותם מהארון" כתומכי ליכוד, אם לא יחזרו בהם מתמיכתם. "הם מנסים להפעיל עלינו טרור תקשורתי על ידי פרסום השמות שלנו", אמרו פעילי הליכוד ל-ynet.
עורך העיתון, המופץ בכל הארץ, אמר בתגובה כי מדובר בתחקיר עיתונאי גרידא. הכתבה אמורה להתפרסם בעיתון ביום שישי הקרוב.

המתפקדים לליכוד: ניסו להפעיל עלינו לחץ

אחדים מתושבי נצרת, שהתפקדו לאחרונה לליכוד, טוענים כי קיבלו שיחות טלפון מכתבי העיתון ונדרשו לענות על שאלות שונות הקשורות להתפקדותם לתנועה. "הם השיגו את הרשימות וחשבו שאם יפרסמו את השמות שלנו במגזר, יוכלו להפעיל עלינו לחץ", אמר אחד המתפקדים. לדבריו, הוא קיבל שיחת טלפון לפני מספר ימים מכתב בעיתון, שביקש לוודא כי הוא אכן התפקד לתנועה. "הוא שאל אותי איך יכולתי להתפקד למפלגה של יהודים המבצעת פשעים כה חמורים באחינו הפלסטינים".
מתפקד נוסף אמר כי הוא נשאל על ידי כתב העיתון מי פקד אותו ומדוע הוא אינו תומך במפלגה ערבית. "הסברתי לו שאני לא מעוניין לתמוך במפלגות המפריחות סיסמאות ואינן עושות דבר". המתפקדים אומרים כי אנשי העיתון חוששים מהבחירות המתקרבות ומבריחת קולות הערבים לליכוד. "הם חוששים שהליכוד מתחזק במגזר הלא יהודי ולכן מנסים להפעיל עלינו לחץ".
לדברי המתפקדים, "זה לא סוד שהליכוד הכפיל את כוחו". ואכן, הנתונים מלמדים כי לליכוד התפקדו לאחרונה 482 מתושבי נצרת, לעומת 200 בלבד בתקופת הבחירות הקודמות. "אנו מאמינים שהליכוד יכול לסייע למגזר הערבי, ולכן כמות הבוחרים בליכוד תלך ותוכפל" אומרים המתפקדים.

עורך העיתון: "לתחקיר אין קשר פוליטי"

עורך העיתון "פסל אל מקאל", אנטון שלחת, אמר כי הכתבים פנו למתפקדים כדי לראיין אותם לכתבה ומכחיש שמדובר בשליחות מטעם מפלגת בל"ד או ח"כ בשארה.
"קיימנו תחקיר, איך קורה שערבים מישראל מוכנים להתפקד למפלגה שמבצעת פשעים נוראיים נגד העם הפלסטיני. אין לתחקיר שום קשר פוליטי, למרות שמדובר בביטאון של מפלגת בל"ד".
שלחת מודה כי בחברה הערבית העבודה העיתונאית אינה נטולה צביון פוליטי, אך מדגיש כי "מדובר בתחקיר עיתונאי המתייחס להתפקדות לליכוד ולעלייה בכמות המתפקדים, אנחנו רואים בכך דבר מאוד חמור, זו תופעה מאוד מסוכנת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיימים לפרסם את שמות תומכי הליכוד (אילוסטרציה)
צילום: גלי תיבון
בשארה. עיתון התנועה
צילום: גלי תיבון
מומלצים