שתף קטע נבחר

"נמשיך להצביע נגד הממשלה"

הממשלה מתכנסת היום לישיבה ראשונה לאחר המשבר הקואליציוני, אבל לא כל הבעיות נפתרו. הח"כים של המפד"ל וישראל בעלייה מתכוונים להמשיך להצביע אי אמון בממשלה

מיד לאחר שוך המשבר הגדול צפויה הקואליציה החדשה-ישנה לסדרת מבחנים נוספת, כשכבר כעת ברור שלא הכל יזרום על מי מנוחות.
היום תתקיים ישיבת הממשלה הראשונה ללא מרצ, שמכתבי ההתפטרות של שריה נכנסו לתוקף ביום שישי. ראש הממשלה אהוד ברק מתכוון להעלות שנית את נושא המו"מ הפלסטיני. מחר מתכננים הליכוד והאיחוד הלאומי להעלות שתי הצעות אי אמון בממשלה, הראשונה על רקע השמועות על מו"מ על בקעת הירדן, והשניה בנוגע לירושלים. חברי הכנסת של המפד"ל וישראל בעלייה צפויים לתמוך בהצעות האי אמון, בעוד השרים שרנסקי ולוי ייעדרו מההצבעה. עם זאת נמסר, כי מחר, לפני הצבעות האי אמון, ייפגש ברק עם ראשי כל הסיעות בקואליציה בנושא התמיכה בממשלה בהצבעות. ברק הציע לשרנסקי ולוי להצטרף אליו לפסגה הצפויה בוושינגטון. לוי טרם השיב, ושרנסקי שיגר לפני כניסת השבת לברק מכתב, בו הוא מתריע כי אם ברק ימשיך "להונות את הממשלה ולכפות עליה הסכם", תפרוש ישראל בעליה מן הממשלה. כמו כן הוסיף שרנסקי כי הדבר הטוב ביותר לעשות במצב הנוכחי הוא ללכת לממשלת אחדות עם הליכוד. שרנסקי יעמוד בשבוע הבא בראש הפגנת עולים ענקית כנגד הממשלה.
בכל אופן, למטוס לוושינגטון יצטרף ככל הנראה שר העבודה והרווחה, אלי ישי. מועצת החכמים של ש"ס החליטה להיעתר לפניית ברק לצירוף ישי למשלחת, "ישי ידווח לרב ולמועצה על התקדמות המו"מ", כך אמר ראש מועצת החכמים של ש"ס, הרב מיכאל פנחסי.
ראש מרצ, יוסי שריד, שהחל מיום שישי אינו שר, אמר כי מרצ תצביע עם הממשלה בכל ההצבעות המדיניות ותפעל בכל דרך למניעת פיזור הכנסת. שריד הוסיף כי המשרד היחידי שהוא מעוניין לחזור אליו, אם תחזור מרצ לממשלה, הוא משרד החינוך, ושלא יהיה מוכן לוותר על סמכויות ברשת החינוך התורנית.
בישראל אחת כבר נשמעו קולות הקוראים לברק לאייש את משרד החינוך, ויש שמציעים לתפקיד את השרה דליה איציק. במקביל מרחף על הכנסת הנוכחית האיום לפיזור הכנסת, שאמור להיות מאושר בועדת חוק ומשפט, ולהגיע משם לקריאה שניה במליאה. ישראל בעלייה כבר הודיעה כי תתמוך בחוק, המפד"ל טרם הביעה דעה בנושא, וש"ס, כאמור, התחייבה להפיל את החוק במהירות האפשרות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
ברק. מתחילים מחדש
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים