שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ועד רבני יש"ע לחיילים: אל תשתתפו בפינוי מאחזים
  המתנחלים נערכים לעימות סביב פינוי המאחזים המאויישים. ועד רבני יש"ע ערך היום כנס חרום ובסיומו הודיע כי "כל מאחז בארץ ישראל הוא חלק ממצוות יישוב הארץ, וחל איסור גמור לפנותו"

  ועד רבני יש"ע פרסם אתמול (ב') הודעה חריפה נגד פינוי מאחזים בשטחים.
  ההחלטה התקבלה בעקבות סדרת ישיבות חירום שנערכו במאחזים הבלתי-חוקיים המאויישים, בעקבות הכוונה של מערכת הביטחון לפנות אותם מיושביהם כבר בימים הקרובים.
  בצהרים נערכה ישיבת חירום בחוות גלעד, המאחז שהוקם לאחר רציחתו של גלעד זר ז"ל בפיגוע ירי. המתנחלים הודיעו כי הם מתכוונים להתנגד לפינוי המאחז, אך עם זאת אמרו כי "הכל ייעשה בצורה חוקית".
  כאשר מתנחלים נוספים ביקשו להגיע למקום עיכבו אותם כוחות צה"ל ובמקום התפתח עימות בין הצדדים, אך לאחר זמן קצר הושב השקט על כנו. אחר הצהרים נערכה במאחז גבעת אסף, שהוקם לזכרו של אסף הרשקוביץ' ז"ל שנרצח בפיגוע במקום, ישיבת החירום של ועד רבני יש"ע, ולאחר מכן נערכה במקום תפילה של עשרות מרבני יש"ע ומתנחלים. בתום כינוס החירום בגבעת אסף פרסמו הרבנים את ההחלטות הבאות:
  א. כל מאחז בארץ ישראל הוא חלק ממצוות יישוב הארץ, וחל איסור גמור לפנותו מיושביו.
  ב. צה"ל הוא צבא העם, ועיסוקו הוא למנוע טרור ולנצח את אויבי ישראל.
  ג. אסור לכל גורם שהוא, גם לשר בממשלת ישראל לנצל לרעה את מעמדו ולהשתמש בצה"ל לפינוי מאחזים ובכך לגרור אותו לוויכוח הציבורי.
  רבני מועצת יש"ע קוראים לממשלת ישראל להתעשת, ולבטל את גזירת פינוי המאחזים. לדבריהם, בעת מלחמה באויבים מחוץ, אין לגרום למלחמה פנימית.
  רבני מועצת יש"ע, ביניהם הרב זלמן מלמד, הרב אליקים לבנון, הרב דניאל שילה והרב דב ליאור, קוראים לכל חייל לפנות למפקדו "ולבקש לשחררו מכל מה ששייך לפינוי מאחזים וזאת מטעמי אמונה ומצפון". עוד מוסיפים הרבנים כי "צה"ל עסוק יום-יום ולילה-לילה בהגנה על הארץ מפני אויבים. כל הפניה של כוחות צה"ל ממשימות עיקריות גורמת לטענתם לפגיעה בביטחון, זאת על פי חוות דעת של גורמי ביטחון, ועל פי הוכחות מן השטח".
  ועד רבני יש"ע קוראים למשפחות נוספות לבוא ולהיאחז בכל מקום הזקוק בוועד רבני יש"ע, הוסיפו כי "ממשלה אשר תפגע בחלק כלשהו של ההתיישבות, אינה ראויה לכל שיתוף פעולה עמה", וקראו למפלגות הציוניות לא לתת יד לממשלה כזו.
  תנועת שלום עכשיו תקפה בחריפות את קריאת רבני יש"ע לחיילים לסרב לפנות מאחזים. בהודעת התנועה נאמר כי "שבע שנים לאחר רצח ראש הממשלה, יצחק רבין, ממשיכה הנהגת המתנחלים לגייס את התורה והדת ולהטיף נגד שלטון החוק במדינת ישראל". שלום עכשיו קראה לממשלה להמשיך בפינוי המאחזים ו"למצות את הדין עם המסיתים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים