שתף קטע נבחר

ושוב: ברק ונתניהו יקבלו מיליון שקלים לאבטחה

למקרה שחששתם: בועדת הכספים אמנם החליטו לקיים דיון נוסף על מימון האבטחה לראשי הממשלה לשעבר - אבל גם בדיון החוזר הוחלט להעביר להם את הכסף. העיקר שההרצאות בחו"ל יאובטחו כמו שצריך

ועדת הכספים שבה ואישרה היום (ג') את הבקשה להעביר סכום של 1.14 מיליון שקל לאבטחת נסיעותיהם לחו"ל של ראשי הממשלה לשעבר, אהוד ברק ובנימין נתניהו.
בשבוע שעבר אישרה הוועדה העברה של 3.85 מיליון שקל לתקציב משרד ראש הממשלה. כ-670 אלף שקל מסכום זה יועדו לאבטחת ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, וכ-470 אלף שקל נוספים לאבטחתו של אהוד ברק. לחברי הוועדה הוסבר אז כי סכום זה נדרש למיגון ביתו החדש של ברק בכפר שמריהו ודירתו החדשה של נתניהו ברחוב עזה בירושלים.
אולם לאחר ההצבעה התברר כי הכסף אמור להיות מועבר למימון האבטחה בנסיעותיהם הפרטיות של ראשי הממשלה לשעבר לחו"ל. בעקבות כך החליט יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה, להפעיל את סמכותו ולהורות על ביטול ההצבעה ועל עריכת דיון חוזר בנושא.
בדיון החוזר שהתקיים היום מתחו חלק מחברי הוועדה ביקורת על מימון האבטחה בנסיעותיהם העסקיות של ראשי הממשלה לשעבר לחו"ל. ח"כ מוסי רז ממרצ, שהצביע נגד העברת הכספים, אמר כי מדובר בהוצאת כספים מיותרת. לדבריו, אפילו ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הודיע כי הוא מוכן לממן את ההוצאה מכיסו.
ח"כ צלי רשף מהעבודה מתח ביקורת על השימוש שעושה, לדבריו, ראש הממשלה לשעבר ברק בשמה הטוב של ישראל בתחום הבטחוני לקידום מכירות של חברות עסקיות.
אולם בסופו של דבר, אישרה, כאמור, הוועדה את העברת הכסף לאבטחת ראשי הממשלה לשעבר ברוב קולות. בשבוע הבא אמורה הוועדה לדון פעם נוספת בכל נושא מימון האבטחה של נסיעות לחו"ל שאינן לצרכים מדיניים.
מזכ"ל העבודה, ח"כ אופיר פינס, אמר בתגובה כי "זו תעודת עניות לכנסת שועדת הכספים שלה אישרה סכומי עתק מקופת המדינה למימון אבטחת ראשי הממשלה לשעבר בנסיעותיהם לחו"ל. הג'וב הכי משתלם במדינת ישראל זה לא להיות ראש ממשלה, אלא ראש ממשלה לשעבר. אנשים אלה נוסעים לחו"ל, משתכרים עשרות אלפי דולרים ליום בזכות היותם ראשי ממשלה לשעבר והם גם זוכים לקבל אבטחה בסכומי עתק על חשבון קופת המדינה, הריקה ממילא. את הוצאות האבטחה צריך להטיל על הגורם המזמין ולא על המדינה, שכן לא מוטל מס על שכרם של ראשי הממשלה לשעבר בחו"ל, ולכן הם לא מתחלקים ברווחים עם המדינה.

בהכנת הידיעה השתתף אמנון אטד

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. 470 אלף, תודה
צילום: רויטרס
צילום: דודו פריד
נתניהו. 670 אלף, תודה
צילום: דודו פריד
מומלצים