שתף קטע נבחר

ההערכה בעבודה: פואד לא יחליט על פרישה

שרי העבודה ייפגשו עם שרון לדיון ב"משבר המאחזים". ההערכה במפלגה: "העימות עם אפי איתם עשה לפואד רק טוב - אבל פרישה איננה חלק מתוכנית העבודה שלו"

ראש הממשלה אריאל שרון ושרי מפלגת העבודה ייפגשו בימים הקרובים בעקבות היום הפוליטי הסוער בו איים יו"ר העבודה השר בנימין בן אליעזר, כי ללא גיבוי, ישקול המשך דרכו בממשלה.
במערכת הפוליטית לא מתכוננים לטלטלה בקואליציה וטוענים בלעג מסויים, כי מטרתה העיקרית של הפגישה היא "שיחרור קיטור" וכי מדובר במשבר חולף.
בעבודה קושרים את צעדיו של שר הביטחון ויו"ר העבודה בן אליעזר לפריימריס שיתקיימו בעוד חודש לראשות העבודה. "העימות עם אפי איתם עשה לפואד רק טוב", אומרים בעבודה. "איתם שם את פואד במקום שבו הוא רוצה להיות - מנהיג שמאל, שר שמפנה מאחזים לא חוקיים. כרגע פואד הוא הנגטיב של איתם וזה רק עושה לו טוב".
באותה נשימה מזכירים בעבודה, כי פואד רוצה להיות שר הביטחון כאשר ארצות הברית תתקוף בעיראק ולכן כמעט בכל מחיר ימשיך לשבת בממשלה. "פרישה איננה חלק מתכנית העבודה של פואד כרגע", מתחייבים מקורבים. מנגד, יש מעטים הקובעים כי מצבו הלא-מזהיר של בן אליעזר בסקרי דעת הקהל מחייבים אותו לשינוי כיוון "ולכן אין לזלזל באפשרות שהוא עשוי להפתיע ולפרוש בלי הכנות מוקדמות".
בן אליעזר מצידו דבק במסרים הממלכתיים. מלשכתו נמסר כי הוא לא יישב בממשלה, שתיתן גב לפורעי חוק ולמסיתים. בניגוד לשרה דליה איציק, אין שר הביטחון דורש את פיטורי איתם. "לשמור את החוק ולעשות סדר זה פריימריס?", מצטדקים בלשכת השר. "הרי ביולי 2001 הוא פינה כבר 20 מאחזים ועכשיו הוא מפנה מאחזים נוספים. מי שאומר שהוא לא פינה בעבר – לא מכיר את החומר".
במחנה היריב של ראש עיריית חיפה עמרם מצנע מגחכים על איומי בן-אליעזר. "הפריימריס מתקרבים ופואד הוא המדד לזה", אמרו והוסיפו: "אבל גם פואד מבין שמאוחר מדי בשבילו לשנות את תמונת המצב. אם יפרוש יהיה ברור שהמניעים פוליטיים. הבוחר לא טיפש".
ההערכה הרווחת היא, כי מפלגת העבודה תמשיך להעמיק שורש בממשלת שרון עד למשבר הבא. "יש להם ראש ממשלה שהוא שותף התומך בפינוי המאחזים, אז על מה בדיוק יש להם לפרוש? בגלל שאיתם קרא לפואד שקרן? נו באמת, הוא כבר התנצל...", אמרו במחנה מצנע.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הותקף. בן אליעזר
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
הגן. מצנע
צילום: רויטרס
מומלצים