שתף קטע נבחר

בלעדי: פסק הלכה קורא לחיילים לסרב לפנות מאחזים

הרב זלמן מלמד, ראש ועד רבני יש"ע: "איסור גמור ומוחלט לכל אדם בישראל לפנות מאחזים יהודים בארץ ישראל". תלמידי הרב שיגרו מכתב לפרס: "אתה וחבר מרעיך פתחתם במלחמה איומה, שהינה המשך ל'מורשתכם' הרעה מימי הסזון, ארלוזורוב, אלטלנה ואוסלו". פרס בתגובה ל-ynet: שבע שנים לרצח רבין, יש מי שלא למדו דבר

פרסום ראשון: החרפה במאבקם של המתנחלים נגד פינוי המאחזים. בסוף השבוע פורסם פסק הלכה של הרב ברוך זלמן מלמד, ראש ועד רבני יש"ע, ובו קריאה מפורשת לחיילים לסרב פקודה לפנות מאחזים.
מדובר בפסק חריף יותר מזה שהוציא בשבוע שעבר ועד הרבנים. בפסק הקודם הרבנים לא קראו לחיילים לסרב פקודה אלא רק "לפנות למפקדיהם ולבקש להשתחרר ממשימת פינוי המאחזים".
הרב מלמד פסק כעת כי "איסור גמור ומוחלט לכל אדם בישראל לפנות מאחזים יהודים בארץ ישראל, עליו לסרב למלא פקודה לפנות מאחז גם אם ייענש כתוצאה מכך".
הרב מלמד מצטט את הרב צבי יהודה הכהן קוק: "ביחס לכפייה, מצד מי שהוא להעבירנו על חוקי הבוחר בעמו ונחלתו ברוך הוא היננו מצווים כולנו במסירות נפש של ייהרג ובל יעבור… וקל וחומר על המצווה של תורה של ישוב וישיבת ארץ ישראל".

"טומאת רפש וקיא"

תלמידיו של הרב מישיבת בית אל התגייסו לעזרתו ושיגרו מכתב חריף לשר החוץ שמעון פרס, בעקבות דבריו בממשלה נגד "הרבנים המחורבנים". להלן נוסח המכתב המלא, שהגיע לידי ynet:
"למר שמעון פרס
שר החוץ של מדינת ישראל!
אנו תלמידיו של מורנו ורבנו הגדול והנערץ הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א, ראש ישיבת בית אל, רב היישוב בבית אל וראש וועד רבני יש"ע.
מתקוממים אנו בשאט-נפש מול דברי טומאת רפש וקיא שיצאו מפיך כלפי רבני יש"ע וממילא כלפי ראשם, רבנו הגדול הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א.
כפי שהזהירך מרן הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל במכתב אליך בח"י בסיון התשל"ה, עת כיהנת כשר הביטחון של מדינת ישראל: "על יהודה ושומרון תהיה גם מלחמה פנימית", כך אכן קרה.
אתה וחבר מרעיך פתחתם במלחמה איומה, שהינה המשך ל"מורשתכם" הרעה מימי הסזון הידועים לשמצה, עלילת הדם אחרי רצח ארלוזורוב הי"ד, טבח אלטלנה ומטה ההגנה בתל אביב שהותיר 16 משפחות שכולות, ועד רובי אוסלו שאתה במו ידיך מסרת בידי צוררי המרצחים מן הגרועים שבאויבי ישראל. מרובים אלה נורו כדורים ורצחו מבנינו כאן ביישוב בית אל, החל מיום זה בדיוק, י"ד במר-חשוון התשנ"ד, לפני תשע שנים, בהרצח תלמיד ישיבתנו חיים מזרחי השם יקום דמו, וכלה בהרצחם של הוריו ואחיו של תלמיד ישיבתנו צבי יהודה דיקשטיין שיח', דרך אהד בכרך, איטה ובנה אפרים צור, דוד בוים, שלוה אוזנה, אריק קרוגליאק וחזקי גוטמן השם יקום דמם.
מאז שמסרת את חלקי מולדתנו לידי אויבינו ורוצחינו, וכן את הנשק הרב לצבא האויב שהקמת, לא ביקרת אפילו פעם אחת בחלקה המזרחי של ארץ ישראל, לראות במו עיניך מה גורמות ההחלטות שאתה חתמת עליהן. לא קיימת שיחת טלפון ולו רק אחת למשפחה שכולה אחת שנהרסו חייה ממעשיך, וודאי שלא הופעת בלווית אף אחד ממאות הקדושים שנרצחו בכדורים שמסרת. לא כל שכן שלא נשמעו דברי חרטה מפיך.
לא הופעת, ולא כי ישבת ונחבאת במקום אפל וחשוך פן יבחינו בך הבריות מבושה וחרפה על רוע מעלליך אלא כי עוד אתה מחזיק בדעותיך ועוד מוסיף חטא על פשע בדיבוריך.
ביזית בניבול פיך המעיד על לבבך, את רבותינו הקדושים מאורי האומה, אשר במסירות נפש נלחמים על ארצנו הקדושה מול הקשיים הגדולים שאתה הבאת עלינו מלמדים ומחזקים הם את תלמידיהם במאבק על ארצנו הקדושה מול אויבינו, והם מטובי חיילי וקציני צה"ל, אותו צבא עצמנו ובשרנו שהעמדתם אותו מולנו.
יודעת ההיסטוריה לרשום אנשים שכמותך לדראון עולם ולנצח נצחים, כפי שאתה כבר נמצא בספרי תולדות האומה, שמאות מבניה נספו בכדורי הרובים שאתה מסרת לידי אויביה.
שמעון פרס, בלום פיך!!!
שמת חלקך עם שאר מחרפי גדולי האומה ואלקיה.
בררת לך את מקומך בין אפיקורסים ומבזי תלמידי חכמים שהיו בכל הדורות ונדחו ונפלטו מקורות חיי עמנו.
תלמידיו והמתאבקים בעפר רגליו ומוחים על ביזוי כבודו של מורנו ורבנו הגדול הרב זלמן ברוך מלמד שליט"א ראש הישיבה, מרא דאתרא וראש ועד רבני יש"ע".

פרס: הם לא למדו דבר

שר החוץ, שמעון פרס, אמר ל-ynet בתגובה למכתב שקיבל מתלמידיו של יו"ר ועד רבני יש"ע: "מכתב נאצה מסוג זה, שבע שנים אחרי האירועים שהובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, הוכיח כי יש מי שלא למדו דבר ופועלים בניגוד לכללי המשטר הדמוקרטי וערכי היסוד של היהדות".
שר החוץ מסר באמצעות דוברו כי "מן הראוי שהיועץ המשפטי לממשלה אליקים רובינשטיין יפעיל את סמכותו וידאג שתופעות מסוכנות כאלו לא יחזרו".
בסביבתו של פרס, הנמצא כעת בלוקסמבורג, מציינים את האירוניה: בעוד שפרס נמצא בעימות חריף עם המתנחלים ורבני יש"ע, הוא צפוי לדון היום עם שרי החוץ האירופים בבקשת האירופים למנוע את ההקלות במכס לסחורה ישראלית שמקורה בשטחים. בישראל טוענים שמדובר בנושא פוליטי וכי האיחוד האירופי צריך להמתין לפתרון הבעיה הפוליטית-מדינית על מנת לקבוע את מדיניותו ביחס לסחורה היוצאת מישראל.

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מפנים פצוע בחוות גלעד
צילום: איי פי
הרב מלמד. איסור גמור ומוחלט
צילום: מיכאל קרמר
פרס. הם לא למדו
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים