שתף קטע נבחר

שרון לאיתם: אם תחזור על דבריך - תפוטר

ראש הממשלה זימן את איתם לשיחת נזיפה בעקבות דבריו החריפים נגד בן אליעזר. איתם השיב שהוא מקבל את ההערה. קודם לכן נפגשו שרי העבודה עם שרון ואיימו לפרוש מהממשלה אם איתם לא יוענש

ראש הממשלה, אריאל שרון, נזף אמש במנהיג המפד"ל, השר אפי איתם, בעקבות דבריו החריפים נגד שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, ואמר לו כי אם יחזור על התבטאויותיו הפוגעות - הוא יפוטר. השר איתם אמר שהוא מקבל את ההערה, והבהיר שיימנע מהתבטאויות כאלה בעתיד.
ב"ידיעות אחרונות" פורסם היום (ד') כי במקביל, הורה ראש הממשלה למנהל לשכתו, דב וייסגלס, ולמזכיר הממשלה, גדעון סער, לדרוש מהשר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, לעצור את הצעירים שהתפרעו ב"חוות גלעד".

הנזיפה בשר איתם

בעקבות חילול השבת בעת פינוי המאחז "חוות גלעד" כינה איתם את בן אליעזר "טיפש, שקרן ופחדן" וטען שהוא מתחמק מקבלת אחריות. שרי העבודה זעמו על הדברים ודרשו את פיטוריו של איתם.
בפגישה שקיימו עם שרון אתמול התלוננו שרי העבודה על "דברי ההסתה" של איתם, כהגדרתם. שר הביטחון הזכיר לראש הממשלה שרבין העביר את השרה שולמית אלוני מתפקידה לאחר התבטאות נגד החרדים, שהייתה, לדבריו, חמורה הרבה פחות מדבריו של איתם.
השר שלום שמחון אמר כי דברי איתם פוגעים בשלטון החוק, ואי-נקיטת אמצעים נגדם היא פגיעה בדמוקרטיה. הוא הוסיף כי אם שרון לא ינקוט אמצעים נגד איתם, הדבר עלול להביא לפרישת מפלגת העבודה מן הקואליציה. סגן שר הביטחון, ויצמן שירי, קרא לשרון להדיח את איתם מתפקידו. מקורבי בן אליעזר הבהירו לאחר הישיבה כי שרי העבודה לא יסתפקו בנזיפה באיתם, והם דורשים צעדים של ממש נגדו.
שרון אמר שהוא רואה את דבריו של איתם בחומרה. הוא הוסיף שחשב כי איתם הפסיק להשמיע את הביטויים החריפים נגד שר הביטחון, אולם עוזריו מדווחים לו שאיתם ממשיך בכך. שרון הבטיח לשרי העבודה שישקול באילו צעדים ניתן לנקוט ויעדכן את שרי העבודה על החלטתו בימים הקרובים. לאחר-מכן זימן את איתם לשיחת נזיפה בלשכתו ואמר לו כי הוא רואה בחומרה את התבטאויותיו האישיות נגד בן אליעזר, ואיתם לא יוכל להמשיך לשבת בממשלה אם ימשיך בהתבטאויות כאלה.
שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, התייחס לדברים בראיון לערוץ 1: "אני אמרתי לראש הממשלה, שהמחזה שראינו ביומיים האחרונים זה מחזה שלא ראתה שום ממשלה מאז הקמת כל הממשלות: השפה, הסגנון, הברוטליות - דבר כזה לא קרה. ואנחנו אמרנו לראש הממשלה, אנחנו עם מצב כזה לא נוכל לשבת , אלא אם תנקוט איזושהי עמדה, ועמדה ברורה מאוד".
בן אליעזר הוסיף ששמע כי שרון נזף באיתם "וגם הודיע לו שאם יעשה עוד פעם - יפטר אותו". לדבריו, "אם זה חוזר על עצמו - אנחנו בממשלה הזו לא נשב".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. דברי הסתה?
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים