שתף קטע נבחר

הכנסת דחתה הצעה לפסול את סיעת "מולדת"

הח"כים דחו ברוב גדול הצעת חוק שביקשה לקבוע כי המושג טרנספר סותר את ערכי הדמוקרטיה. בין המתנגדים לפסילה: ח"כים מהעבודה וסיעת "שינוי"

ניסיון של סיעת חד"ש להוציא את תנועת מולדת מהכנסת נכשל היום (ג'). זאת לאחר שמליאת הכנסת דחתה ברוב גדול את ההצעה לפסול כל רשימה מפלגתית המסיתה לטרנספר מהתמודדות בבחירות לכנסת.
חברי הכנסת עיסאם מח'ול, תמר גוז'נסקי ומוחמד ברכה העלו הצעה הקובעת, כי רשימה שתסית לטרנספר לא תוכל להתמודד בבחירות לכנסת וזאת כבר החל ממערכת הבחירות הקרובה.
יו"ר מולדת, ח"כ בני אלון, חגג את ניצחונו לאחר שההצעה נדחתה. "הניסיון העלוב של ח"כ מח'ול וחבר מרעיו להוציא מן הכנסת ומן השיח הציבורי את הטרנספר נכשל ברוב מוחץ", אמר. "הציבור הישראלי זכאי וחייב ללמוד יותר על חילופי האוכלוסין, כלומר הטרנספר, שכן רק בדרך זו יש סיכוי אמיתי להביא שלום לישראל ולסביבה".
ההצעה נדחתה ברוב של 51 חברי כנסת שהתנגדו ו-23 שתמכו. בין אלה שהתייצבו לימין בני אלון היו גם חברי כנסת מהשמאל כאפי אושעיה, אבי יחזקאל, יהודית נאות וטומי לפיד.
דומה ש"מולדת" קיבלה חיזוק היום בעקבות הצעה שביקשה להשיג בדיוק את ההיפך. בעקבות ניצחונה פוזרו בבניין הכנסת חומרי תעמולה העוסקים בטרנספר תחת הכותרת "טרנספר בהסכמה איננה מילה גסה".
ח"כ יהודית נאות הסבירה ל-ynet לאחר ההצבעה את עמדתה. "אני נגד פסילת סיעות באמצעות חוקים", אמרה. "אלה לא כללי המשחק. בעבר התנגדתי גם להצעה של הימין לפסול את הסיעות הערביות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אתר הכנסת
בני אלון. חוגג
צילום אתר הכנסת
מומלצים