שתף קטע נבחר

ועידת הליכוד נפתחה הערב בבנייני האומה

שרון קרא לאחדות, ספג קריאות ביניים - אך גם תשואות. אולמרט תקף את המחלוקות בין מחנות שרון ונתניהו

ועידת הליכוד נפתחה הערב (ד') בבנייני האומה בירושלים בשעה 19:00 במעמד ראש הממשלה ונשיא המדינה. לוועידה שני מושבים: המושב הראשון נפתח הערב. במושב השני, שייערך ב-14-15 בנובמבר, יעסקו הוועדות השונות בהצעות לשינוי מצע הליכוד. אם עד אז לא תהיה הסכמה, במועד זה יבחרו הצירים גם את נשיא הוועידה.
נאומו של ראש הממשלה קרא לאחדות בליכוד ובעם. קומץ בקהל ניסה להפריע בנאומו של שרון בקריאות "רק ביבי" ובהנפת שלטים הקוראים: "להיפטר מפואד תחילה", ו"חוות גלעד הבית של כולנו". למרות זאת, הצליח שרון לזכות בתשואות הקהל כאשר דיבר על ההתמודדות בתוך הליכוד. "אם תהיה התמודדות נתמודד כחברים, כדי לבחור את הטובים ביותר למשימה", אמר שרון, וגרף תשואות.
הוא הזכיר גם את הישגיו בביקור האחרון בוושינגטון, במהלכו הביע נשיא ארה"ב אמון בכלכלת ישראל ובכוונותיה של ישראל להשיג שלום.
ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט נאם נאום במהלכו הזכיר 34 פעמים את העיר ירושלים. אולמרט מתח ביקורת מרומזת על היריבות בין מחנות שרון ונתניהו בליכוד, ואמר כי על הליכוד לאחד שורות לקראת ההתמודדות בבחירות הכלליות, מכיוון שכעת הוא זוכה לאהדה ציבורית גדולה מתמיד. "ועידה זו יכולה להיות ועידת מפנה היסטורית", אמר אולמרט. "הלך הרוחות של הציבור נוטה לכיוון שאנו נאבקים עליו עשרות שנים. לב הציבור כמה למסר שלנו. שום ממשלה לא הקטינה את ערפאת יותר מממשלה זו. הציבור רוצה שנמשיך בכך, אך הוא רוצה שנהיה מאוחדים ומלוכדים".
לטקס הפתיחה של הוועידה הגיעו גם צירי הוועידה החדשים, וביניהם חברי המרכז החדשים: בנו של ראש הממשלה, עמרי שרון, פנינה רוזנבלום, עו"ד רוני בראון, משה פייגלין מ"זו ארצנו", ועוד רבים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. הנאום המרכזי
צילום: רויטרס
מומלצים