שתף קטע נבחר

בן אליעזר: מאיימים על חיי

בישיבת בכירי העבודה, אמר שר הביטחון כי הוא שוקל אם להגיע לישיבת הממשלה הקרובה, בה יהיה נוכח גם השר אפי איתם: "היה לי לילה שחור מאיומים, גם בלשכה וגם בבית". פרס: "לא צריך לעשות מאיתם כזה גיבור ולא צריך להתנות ולהגיד או אנחנו או הם"

יו"ר העבודה ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אמר הערב (יום ה') בישיבת "שרינו" כי הוא ממשיך לקבל איומים על חייו, לאור עמדתו בסוגיית המאחזים. בן אליעזר אמר בישיבה שהתקיימה בתל אביב, כי "היה לי לילה שחור מאיומים, גם בלשכה וגם בבית. אווירת ההסתה הולכת וצוברת תאוצה".
בן אליעזר אמר לבכירי העבודה כי הוא שוקל האם להגיע לישיבת הממשלה ביום ראשון הקרוב, בה יהיה נוכח גם שר התשתיות אפי איתם. "אמרתי לראש הממשלה שהבעיה היא שמדובר באידיאולוגיה משיחית. אני לא מעוניין להגיע לישיבת הממשלה … "
השרה דליה איציק: "זה ילדותי, פואד. מה זה לא יושב איתו? צריך לבקש מראש הממשלה שינזוף בו בישיבת הממשלה". בן אליעזר בתגובה: "איתם משתלט על המים ביהודה ושומרון וגם זו בעיה". השר שמעון פרס ניסה להרגיע את הרוחות וסיכם כי "לא צריך לעשות מאיתם כזה גיבור ולא צריך להתנות ולהגיד או אנחנו או הם".
השרה דליה איציק תקפה את שרת החינוך לימור לבנת על רקע משבר המאחזים: "היא (לבנת) היתה צריכה לגנות את האלימות במאחזים דווקא כשרת חינוך. מפחיד איזו ממשלה קיצונית זו. אני אצביע בעד התקציב, רק אם יהיו הישגים של ממש. באשר לאיומים, לא מדובר בכבוד של פואד אלא בחיים של פואד. היינו בסרט הזה ואסור לנו לשתוק לנוכח ההסתה".

התקציב

בחלקה השני של הישיבה דיווח השר שלום שמחון על מה שכינה, כהישגי מפלגת העבודה במשא ומתן על התקציב, והמליץ לתמוך בתקציב 2003 בכנסת.
למרות הדברים, הסביר שמחון כי תקציב ההתנחלויות נותר בעייתי מבחינת העבודה ואמר: "לא רק שלא קיצצו בתקציב ההתנחלויות אלא הגדילו אותו ב 50%. אני יודע את זה במיוחד במשרד שלי: ב-2002 החטיבה להתיישבות קיבלה 89 מיליון שקל ובתקציב 2003 היא מקבלת 126 מיליון שקל".
מזכ"ל המפלגה אופיר פינס אמר בתגובה: "נותנים להתנחלויות יותר משנתנו לכל מקום אחר במדינה רק על העניין הזה צריכים לפרוש מהממשלה".
השר בן אליעזר אמר בישיבה כי "אם לא ידאגו לחלשים ולרעבים מפלגת העבודה תיאלץ להצביע נגד התקציב". ביום ראשון הקרוב, טרם ישיבת הממשלה צפוי בן אליעזר להיפגש עם ראש הממשלה ושר האוצר לדיון בנושא התקציב. הערכה היא כי שר הביטחון יבקש ביום ראשון בערב, בישיבת מרכז העבודה, את תמיכת חברי המרכז בתקציב.
ח"כ חיים רמון קרא הערב לבן אליעזר "לא להתקפל" ולהתנגד לתקציב. "שוב הוכח שראש הממשלה מתייחס לנציגינו בממשלה כאילו הם לא שם", אומר רמון.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בן אליעזר ופרס. צילום ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים