שתף קטע נבחר

הרב עובדיה למתנחלים: "אתם בשר מבשרנו"

פגישת פיוס בין ראשי מועצת יש"ע למנהיגה הרוחני של ש"ס, שאיחל להם הצלחה במאבקם נגד "הגויים הרשעים האלה". עם זאת, הדגיש הרב שצריך לשמור על כבוד החיילים והשוטרים

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, נפגש עם ראשי מועצת יש"ע בלשכתו בבית המדרש "יחווה דעת" בירושלים.
ראשי מועצת יש"ע הודו לרב עובדיה, אך הוא אמר להם כי אין צורך להודות לו, שכן "כל אחד מכם הוא עצם מעצמנו, בשר מבשרנו. אחים אנחנו, אתם אחינו; לא רק אחינו - אהובינו. אנחנו אוהבים אתכם בכל לבבנו". הרב עובדיה איחל להם הצלחה במאבקם נגד "הגויים הרשעים האלה".
יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, ביקש להדגיש כי הרב עובדיה חיזק את המתנחלים, אבל גם הדגיש בפניהם שצריך לשמור על כבודם של החיילים והשוטרים, ואסור להרים עליהם יד. מנכ"ל מועצת יש"ע, עדי מינץ, השיב לרב עובדיה כי הוא היה בחוות גלעד, וכי ראשי יש"ע ניסו למנוע את האלימות.
בש"ס אומרים כי מדובר בפגישה היסטורית, שמסמלת את סיום הסכסוך בין ש"ס לבין הנהגת המתנחלים, שהיה בשיאו בתחילת שנות התשעים. אז, בעקבות תמיכתה של ש"ס בהסכם אוסלו, הפגינו נציגי המתנחלים סמוך לביתו של הרב, וחסידי הרב האשימו כי בגלל המתנחלים המפגינים נפטרה רעייתו מרגלית לפני כשמונה שנים.
בפגישה עצמה נכחו, נוסף על הרב עובדיה יוסף, גם יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, וההנהגה החדשה של מועצת יש"ע, היו"ר, בנצי ליברמן, המנכ"ל, עדי מינץ, הדובר, יהושוע מור-יוסף, יו"ר המועצה המקומית הר חברון, צביקי בר-חי, ויו"ר מועצת אלפי מנשה, אליעזר חסדאי.
המשתתף היחיד מטעם יש"ע שהיה בהנהגה גם בתקופת המאבקים נגד ש"ס הוא פנחס ולרשטיין, יו"ר מועצת מטה בנימין. בסוף הפגישה הוא אמר כי הוא לא היה בין המפגינים נגד הרב עובדיה, ולדבריו גם אלה שישבו מול ביתו של הרב עשו זאת מתוך הערכה לעוצמתו ההלכתית. ולרשטיין הוסיף: "המשמעות הלאומית של הפגישה הזו היא שנוצרת פה חבורה שיש לה כוח שמי ישורנו, ועוצמה אדירה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים