שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחרתיים ייפתח קטע נוסף בכביש חוצה ישראל
  הכביש בין מחלף בן-שמן לנחשונים יקל על הנוסעים מכיוון ירושלים לערי השרון

  מחרתיים (ג') ייפתח לתנועה קטע נוסף של כביש מספר 6 (חוצה ישראל) ממחלף בן-שמן צפונה עד נחשונים. הנסיעה בקטע החדש תהיה, בשלב זה, לכיוון צפון בלבד. חברת דרך ארץ, זכיינית ומפעילת הכביש, מבצעת בימים אלה עבודות רחבות היקף במחלף בן-שמן. כדי להקל על התנועה במרחב המחלף הוחלט לפתוח את הקטע מבן שמן (מחלף גימזו) בנתיב המזרחי - לתנועה צפונה בלבד - ולאפשר לעקוף את גוש דן מדרום לצפון.
  לדברי מנכ"ל דרך ארץ מפעיל, יהודה וילק, בשלב זה לא יגבה כסף תמורת הנסיעה בקטע החדש, וגביית האגרה תחל לקראת סוף השנה, עם השלמת הרצת מערכת הגבייה.
  הקטע החדש, באורך כ-13 ק"מ, מתווסף לקטע בן 18 ק"מ שנפתח באוגוסט 2002 מאייל עד נחשונים. ביחד נוצר רצף של 31 ק"מ בכביש עוקף גוש דן, שייקל על עומסי התנועה מאיזור ירושלים, מודיעין, נתב"ג והסביבה לכיוון ערי השרון כגון כפר סבא, רעננה וכוכב יאיר. בימים אלה מבצעת דרך ארץ עבודות לחיבור כביש 6 לכביש 1, שיאפשרו, עם סיומן, השתלבות נוחה לכביש מס' 1 (ת"א-ירושלים) מהאזורים שמצפון לו תוך עקיפת גוש דן.
  קטע הכביש החדש שנפתח, בן-שמן-נחשונים, כולל גם את מנהרת חדיד, שאורכה 455 מ', הממוקמת בסמוך למחלף בן-שמן ומיועדת לשרת את הנוסעים בכביש לכיוון צפון. המנהרה עוברת מתחת לתל-חדיד, שהוא אתר ארכיאולוגי ואתר טיולים, והוקמה על מנת לשמר את האתר. המנהרה מצויידת במערכות תאורה וניהול תנועה מתקדמות.
  בתחילת 2003 עתיד להתווסף קטע נוסף בכביש באורך 9 ק"מ, מאיזור רמלה-נשרים ועד בן-שמן. שאר הקטעים ייפתחו ב-2003-2004. אורך הכביש כולו 86 ק"מ, מגדרה עד חדרה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים