שתף קטע נבחר

כרוז חדש: מצנע הוא מורד הפסול להנהגה

בכרוז נכתב: "(מצנע) כשל בניהול קרב סולטן יעקוב. במקום להתפטר הוא בחר למרוד בדרג הפוליטי ויצא לחופשה כל עוד שר הביטחון דאז אריק שרון מכהן בתפקידו... הוא פסול מלהנהיג את מפלגת העבודה"

כרוז בגנותו של עמרם מצנע הופץ אמש (א') בישיבת מרכז מפלגת העבודה בתל אביב. בכותרת הכרוז נאמר כי "מצנע מרד כמפקד במלחמה - הוא פסול להנהיג את מפלגת העבודה".
בכרוז שהופץ בכמה מאות עותקים נטען כי מצנע כשל בניהול קרב סולטן יעקוב ומרד בדרג הפוליטי. "במלחמת שלום הגליל מר מצנע בשירותו הצבאי כמפקד פו"מ וראש מטה הג"ס הצפוני, כשל בניהול קרב סולטן יעקוב. במקום להתפטר הוא בחר למרוד בדרג הפוליטי ויצא לחופשה כל עוד שר הביטחון דאז אריק שרון מכהן בתפקידו... התנהגותו החריגה של מצנע הנה דוגמה שלילית... לכן מר מצנע פסול מלהנהיג את מפלגת העבודה".
השרה לשעבר, פרופ' יולי תמיר, התומכת במצנע במירוץ לראשות העבודה ראתה את הכרוז לראשונה כאשר הוצמד לשמשת מכוניתה בעת שנכחה בישיבת מרכז העבודה. אמש היא פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, לחקור מי הפיץ את המסמך. "כרוז זה המאשים את מצנע במרידה הוא חמור ביותר", כתבה ליועץ. "האשמה במרידה צבאית יכולה לגרור גזר דין מוות והיא האשמה שעלולה לנטוע רעיונות סרק בקרב עשבים שוטים, שסופם מעשה אלים".
ממטה מצנע נמסר בתגובה: "אין ספק שמצנע הוא האלטרנטיבה לפואד. גם פעילי הימין מבינים שלמצנע סיכוי טוב לכבוש את המפלגה ואחר כך את המדינה. אנשי ימין מנסים לפגוע במצנע, כי הם מבינים שהוא מהווה איום לגביהם. הוא יזכה בראשות הממשלה והם לא רוצים אותו".לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופירה יוחנן וולק
כרוז נגד עמרם מצנע
צילום: אופירה יוחנן וולק
מומלצים