שתף קטע נבחר

עברה הצעת חוק משפחות ברוכות ילדים

ההצעה עברה אתמול בכנסת בקריאה שלישית, ברוב של 54 תומכים מול 49 מתנגדים ונמנע אחד. מספר ח"כים נעדרו מההצבעה במכוון. סיעת ש"ס הצביעה בעד החוק בתאום עם הקואליציה. כמה זה יעלה? בערך חצי מיליארד שקלים בשנה

הצעת חוק "משפחות ברוכות ילדים" עברה אתמול (יום ד') בכנסת בקריאה שלישית. ההצעה עברה ברוב של 54 ח"כים תומכים מול 49 מתנגדים ונמנע אחד (חה"כ סאלח טריף מישראל אחת), כשמספר חברי כנסת נעדרו מההצבעה במכוון, וכך נמנעו מהבעת עמדה באשר לחוק. על פי הסכמה מוקדמת הצביעה סיעת ש"ס נגד הקואליציה ותמכה בחוק. במשרד האוצר מעריכים כי עלות החוק החדש מסתכמת בכ-480 מיליון שקלים בשנה.
החוק זכה לתמיכתם של חברי הכנסת החרדים והערבים, שהציבור אותו הם מייצגים הוא בעל אינטרס ועתיד להיות הנהנה העיקרי. הסעיף המרכזי בהצעת החוק של חבר הכנסת שמואל הלפרט מיהדות התורה, הוא הגדלת קצבאות הילדים מהילד החמישי ומעלה בסכום של 200 עד 300 שקלים לכל ילד. בנוסף, קובע החוק הגדלת מענקי לידה מהילד החמישי ומעלה והטבות נוספות למשפחות ברוכות ילדים.
הנהגת סיעת הליכוד הצביעה בעד הצעת החוק, אולם היו בין חברי הכנסת מהליכוד, שהתנגדו לה. בין המתנגדים היה גם חבר הכנסת מאיר שטרית. סיעת ישראל אחת הצביעה נגד החוק, אולם, השרים חיים רמון ושלמה בן עמי נעדרו מההצבעה וכך עשו גם האחים דוד ומקסים לוי.
יו"ר ועדת העבודה והרווחה, חה"כ דוד טל (ש"ס), אמר, כי "כנסת ישראל התעלתה מעל שיקולים צרים. היום העלנו 4000 ילדים מעל לקו העוני ותרמנו לפיוס חברתי. זהו מסר חיובי לשכבות החלשות בישראל".
שר האוצר אברהם בייגה שוחט הגיב בכעס: "מה שנעשה פה היום זה מעשה נבלה. זה חוק מופקר ומושחת ואפילו אנטי ציוני. החוק נולד בחטא ואושר בחטא. בושה שהוא יהיה בספר החוקים".
יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס, ממתנגדי החוק, אמר, כי בכוונתו להניח בפני הכנסת, עוד היום, הצעת חוק המבקשת לבטל את חוק משפחות ברוכות ילדים: "שיא פופוליסטי חדש נשבר היום בכנסת, אשר נתנה ידה לשוד הקופה הציבורית במסווה ציני מזויף של דאגה לחלשים".
פינס גם תקף את חברי סיעת המרכז ואמר, כי "שר הבריאות, רוני מילוא, וח"כ אורי סביר, שנעדרו מההצבעה, מעלו היום באמון בוחריהם והוכיחו, שאחד בפיהם ואחד במעשיהם", דברי פינס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
דוד טל. מסר לשכבות החלשות
זום 77
שר האוצר שוחט. מעשה נבלה וחוק אנטי ציוני
מומלצים