שתף קטע נבחר

חילוקי דעות בימין: להצטרף לממשלה או להפיל אותה?

סיעת האיחוד הלאומי-ישראל מתלבטת אם להצטרף לממשלה צרה בראשות שרון: יו"ר הסיעה, אביגדור ליברמן, רוצה ללכת לבחירות, ואילו יו"ר מולדת, בני אילון, מוכן לתמוך בשרון

חילוקי דעות בסיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו: יו"ר מולדת, ח"כ בני אלון, מעוניין כי הסיעה תשקול הצטרפות לממשלת ימין צרה, בעוד יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מתנגד בתוקף לחזרה לקואליציה וקורא לראש הממשלה להתפטר ולהקדים את הבחירות. בשיחות סגורות הסביר ליברמן כי "עד שאני אכנס לממשלה, אני אהיה נורא חשוב, אבל מרגע שנכנסתי, אף אחד לא רואה אותי, אני לא משפיע".
חברי הסיעה החליטו אמש (ג') כי לא תדון באפשרות להצטרף לממשלת ימין צרה, עד אשר תפרוש מפלגת העבודה מהקואליציה. מקורות בסיעה מסרו כי ראשיה מעוניינים להמתין עד שייכנסו מכתבי ההתפטרות של העבודה לתוקף, "כדי לא לזרוע מחלוקת מיותרת בימין טרם זמנה".
אם תחליט האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו לשוב אל שולחן הממשלה, זו תהיה כניסתה השלישית לממשלה הנוכחית. פעמיים פרשה הסיעה מממשלת האחדות: הפרישה הראשונה היתה לפני כשנה, יום לפני רצח שר התיירות רחבעם זאבי ז"ל. לאחר הרצח משכו ליברמן ואלון את מכתבי ההתפטרות.
כחמישה חודשים לאחר מכן הם פרשו מהממשלה הלכה למעשה, לאחר שזו החליטה לשחרר את ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מהמצור במוקטעה ברמאללה. השניים הבהירו אז כי הם רואים בכך "חציית קו אדום" והביעו מורת רוח על צעדים שננקטו בהשראת השמאל.
לאחר הפרישה המתוקשרת בחודש מרס, עשה ראש הממשלה מאמצים להשיב את ליברמן ואלון אל שולחן הממשלה, לתיקי התשתיות והתיירות, אולם השניים ויתרו. גם אז היתה מחלוקת: ליברמן התנגד להצעה בעוד שבני אלון היה בעד ולבסוף עמדתו של ליברמן התקבלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
לא משפיע בתוך הממשלה. ליברמן
צילום: גלי תיבון
לשקול הצטרפות. אלון
מומלצים