שתף קטע נבחר

ש"ס: עיתוי ההסכם על רשת החינוך - מקרי בלבד

בש"ס טוענים כי רשת הביטחון לברק "לא ניתנה תמורת רשת החינוך". לדברי גורמים בתנועה, "מדובר בהסכם ישן, וזהו מקרה בלבד שהגענו להסכמה דווקא עכשיו". ביקורת חריפה בליכוד על "התרגיל המסריח של ברק וביילין"

"רשת הביטחון לא ניתנה תמורת רשת החינוך", כך טוענים בש"ס בעקבות ביקורת שנמתחה במערכת הפוליטית על ההסכם שחתמה התנועה עם ישראל אחת. לדברי גורמים בש"ס, "מדובר בהסכם ישן וזה רק מקרה שהגענו להסכמה דווקא עכשיו. זה כסף שיכולנו לקבל גם לפני עשרה חודשים". לעומת זאת, בליכוד תוקפים בחריפות את מה שהם מכנים "התרגיל המסריח של ברק וביילין".

עיקרי ההסכם

בהסכם שנחתם בין מנכ"לית משרד החינוך, שלומית עמיחי ומשרד האוצר לבין הנהלת רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, סוכם על מספר פעולות להבראת רשת החינוך של ש"ס.
סוכם על תחילת עבודתו של הנאמן להסדר הנושים של הרשת. הנאמן יקבל מרואה חשבון, שילווה את תוכנית ההבראה, נתונים מעודכנים על החוב הקבור המוכר של הרשת ועד ה- 7.11 הוא אמור להכין תוכנית להסדר עם הנושים, שתוגש לאישור הרשת והממשלה.
כמו כן סוכם עקרונית כי בעלות המוסדות תעבור מן העמותות לרשת וכן סוכמה סוגיית ההסעות של תלמידי הרשת. האחריות על ההסעות תהיה בידי רשת מעיין החינוך התורני, על פי הנהלים הנהוגים במשרד החינוך.
פעילות אחר הצהרים במוסדות רשת מעיין החינוך התורני תתבצע על ידי עמותות במתכונת תוכניות ההעשרה הנהוגה במשרד החינוך, לגבי בתי ספר הממלכתיים והממלכתיים-דתיים.
כמו כן סוכם כי יועבר לרשת תקציב בסך 1.2 מיליון שקלים עבור שיפוץ מבני חינוך.
הרשת תקבל תשלום נוסף עבור העסקת מורים בגובה של 1.83 מיליון שקלים.
המשרד התחייב לשלם לרשת עבור פיצויי פרישה מוגדלים למורים פורשים כמקובל במערכת החינוך. סכומים אלה מוערכים ב 1.1 מיליון שקלים.
עבור תוכניות לימודים נוספות ישלם המשרד כ-700 אלף שקלים לרשת, 3.5 מיליון שקלים - תקציב חד פעמי עבור פעילויות שוטפות ובנוסף ישלם המשרד 12 מיליון שקלים עבור הסדר הנושים של הרשת.
8.5 מיליון שקלים יחולקו כבר בזמן הקרוב ו-15 מיליון כחלק מהסדר ההבראה עם סיום תוכנית הסדר הנושים.
מנכ"ל ש"ס, אשר אוחנה, שכיהן עד לאחרונה גם כמנכ"ל מעין החינוך התורני, אמר כי "מדובר בהסכם ישן עליו חתמנו כבר בדצמבר 99'. בשל הדיונים על ההסכם החדש, עוכבו כל העברות הכספים. כשראינו שהדיונים על ההסכם החדש לא נגמרים, ובעקבות הקשיים הכלכליים הכבדים של הרשת, התפשרנו והסכמנו לקבל את ההסכם הישן".

"אלי ישי לא ידע"

בש"ס מודעים לנזק התדמיתי שנגרם לתנועה בעקבות הקישור בין ההחלטה לתת רשת ביטחון לממשלה לבין התקציבים שיגיעו לרשת החינוך, זאת במיוחד לאחר שהיו משוכנעים כי רשת הביטחון שנתנו לממשלה ללא בקשה למשרות, תשפר את תדמית התנועה. לדברי דובר ש"ס, איציק סודרי, "יו"ר התנועה אלי ישי ידע על הסיכום בעניין רשת החינוך רק יום לאחר שחתם על ההסכם לגבי רשת הביטחון".

הליכוד: נחשפה האמת מעל התרגיל המסריח של ברק וביילין

בליכוד אמרו בתגובה להעברת הכספים ממשרד החינוך לרשת מעיין החינוך התורני של ש"ס, כי "נחשפת האמת מעל התרגיל המסריח שעשו השבוע אהוד ברק ויוסי ביילין".
ראש צוות התגובות של הליכוד, ח"כ דני נווה, אמר כי ראש הממשלה ושר המשפטים קנו בכסף רשת ביטחון מש"ס רק בשביל ההישרדות האישית של ראש הממשלה, במקום להתמודד עם הבעיות האמיתיות של מדינת ישראל.

ביילין: הליכוד מעליל עלילות חסרות שחר

בתגובה להתקפות הליכוד אמר שר המשפטים יוסי ביילין, כי "בניסיון של הליכוד להשחיר את פני ההסכם בין ישראל אחת לש"ס הוא משתמש בנשק הישן שלו ומעליל עלילות חסרות שחר".
ביילין הוסיף כי "במו"מ להשגת רשת ביטחון לא העלה שום צד נושאים תקציביים כלשהם, בכלל זה מעיין החינוך התורני".

התנועה לאיכות השלטון דורשת חשיפת ההסכם

התנועה לאיכות השלטון פנתה לברק בדרישה לפרסם את כל פרטי הסכם רשת הביטחון שנחתם בין ישראל אחת לבין ש"ס.
לטענת התנועה, ההסכם טעון פרסום בכפוף לסעיף 17 בחוק יסוד הממשלה. התנועה דורשת מראש הממשלה לדעת אם בעקבות ההסכם הועברו כספים לרשת החינוך "מעיין החינוך התורני" או לכל מוסד אחר השייך לש"ס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ישי. לא ידע על הסיכום
צילום: איי פי
דודו פריד
ביילין. הליכוד מעליל עלילות
דודו פריד
צילום: דודו פריד
נווה. קנייה בכסף
צילום: דודו פריד
מומלצים